Aktualności

Essex: The Whale Hunter – polska gra inspirowana Moby Dickiem

Ultimate Games zapowiedziało nową przygodę dla fanów poławiania (czyżbym słyszał echo niedawnego symulatora poławiania krabów?) – grę Essex: The Whale Hunter. Tym razem tytuł inspirowany jest „Moby Dickiem” i będzie symulatorem wielorybnictwa. Jak zapowiadają twórcy, nowy tytuł zaoferuje pełną emocji i realizmu oceaniczną przygodę, osadzoną w XIX-wiecznych realiach wyspy Nantucket i Oceanu Atlantyckiego.

Gra jest tworzona przez polskie studio 3T Games, a wydawcą będzie Ultimate Games S.A. To już kolejny wspólny projekt obu firm (po wcześniej zapowiadanym Smuggler Simulator).

Essex: The Whale Hunter będzie symulatorem wielorybnictwa koncentrującym się na jednoosobowej rozgrywce i pozwoli przeżyć wielką przygodę na otwartych wodach Atlantyku. Gracz wcieli się w kapitana statku wielorybniczego. Rozgrywka ma objąć wiele różnych elementów związanych z polowaniem na wieloryby, w tym m.in. potężne i budzące wielki respekt wśród ludzi morza kaszaloty.

Nowy projekt 3T Games i Ultimate Games S.A. jest jedną z bardzo nielicznych gier bezpośrednio nawiązujących do klasyki literatury amerykańskiej. Twórcy tłumaczą, że ich celem jest połączenie fascynującego świata przedstawionego przez Hermana Melville’a w „Moby Dicku” oraz zróżnicowanego i atrakcyjnego gameplay’u.

Essex: The Whale Hunter zabierze graczy w unikalną podróż do nieistniejącej już rzeczywistości. Akcja będzie rozgrywać się przede wszystkim na Atlantyku, ale i na wyspie Nantucket, która była dla XIX-wiecznego wielorybnictwa czymś porównywalnym do tego, czym obecnie dla współczesnej finansjery jest Wall Street. Pracując nad grą, opieramy się głównie na dziele Hermana Melville’a i staramy się też odpowiednio uwzględniać specyficzny charakter tej wielowymiarowej powieści” – mówi CEO 3T Games, Rafał Jelonek.

W Essex: The Whale Hunter gracz stanie przed wieloma wyzwaniami i będzie musiał zacząć od samych podstaw w rodzaju wyboru optymalnej załogi. Dużą rolę pełnić będzie także dbanie o stan statku, a nie zabraknie również kwestii związanych z ekonomią i handlem pozyskanymi surowcami. Do kluczowych elementów rozgrywki należeć mają oczywiście poszukiwania i polowania na wieloryby.

Jak podkreślają twórcy, więcej szczegółowych informacji zostanie ujawnionych w późniejszym czasie.

Essex: The Whale Hunter – główne cechy:

  • symulator wielorybnictwa;
  • gra inspirowana „Moby Dickiem” Hermana Melville’a;
  • polowanie m.in. na kaszaloty i inne wieloryby;
  • dobór i zarządzanie załogą;
  • dbanie o statek wielorybniczy;
  • pozyskiwanie surowców i handel;
  • wyspa Nantucket i Ocean Atlantycki.

Premierę Essex: The Whale Hunter zaplanowano wstępnie na 2023 r. Gra trafi na PC (Steam) oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

 

 

https://store.steampowered.com/app/1442020/Essex_The_Whale_Hunter/

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button