Film | Książka | Muzyka

„Dywan z wkładką” – zwariowana komedia kryminalna od Marty Kisiel

„Dywan z wkładką” to komedia kryminalna Marty Kisiel, znanej między innymi z serii o dożywotnikach (pisałam o niej tu), napisana tym samym, charakterystycznym dla autorki stylem, z plejadą ciekawych postaci.

W książce śledzimy losy rodziny, która porzuca gwarne miasto na rzecz błogiej wsi, na której to wsi wcale tak błogo znowu nie jest. Za to jest trup, elegancko zawinięty w dywan. Powstaje dość oczywiste pytanie – kto to zrobił? – na które trzeba znaleźć odpowiedź, i to najlepiej dość szybko, bo widoczne na pierwszy rzut oka dowody w nieprzyjemny sposób wskazują tę właśnie rodzinę. A Tereska, jedna z głównych bohaterek, jest prawie pewna, że to nikt z nich.

Jest to pierwsze podejście autorki do tego gatunku, ale bardzo udane i mam szczerą nadzieję, że nie ostatnie. Z chęcią poczytałabym o dalszych losach mieszkańców Marcinowic, bo to zbyt ciekawa gromadka, żeby ją odstawić po jednej tylko opowieści.

Jeśli macie ochotę na lekką i zabawną lekturę – to polecam sięgnąć właśnie po „Dywan z wkładką”. Zapewni wam kilka mile spędzonych wieczorów.

Alexandretta

Kobieta gracz. Po godzinach pracy, z zapałem i piekielnymi ognikami w oczach biega po lochach i tłucze bogu ducha winne zombie czy inne szkielety. Miłośniczka wszelkiej maści cRPG. Notoryczne problemy z wyborem klasy i rasy, bo wszystko fajne... W chwilach zwątpienia zatraca się przy dźwiękach mieczy, roztrzaskiwanych tarcz i okrzyków bojowych, słuchając wiking metalu z zimnej, niegościnnej, odległej Skandynawii. Czasem zdarzy jej się pograć w jakąś strategię bądź nawet w FPP, ale tylko na easy, żeby nie psuć sobie niepotrzebnie nerwów.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button