Aktualności

Dieselpunk Wars – udany debiut Image Power

19 listopada miała miejsce premiera debiutanckiej gry spółki Image Power – Dieselpunk Wars. Wszystko na to wskazuje, że produkcja została dobrze przyjęta przez graczy. Na tę chwilę 38 recenzji może nie stanowi jakiegoś większego wrażenia, ale za to są one w większości pozytywne – 70% pozytywów. Not so bad. 

Dieselpunk Wars pozwala tworzyć nietypowe pojazdy militarne, które następnie wyjadą na pole bitwy. Gracze będą mogli zbudować unikalną maszynę, wykorzystując blisko 300 różnych elementów. Pakiet dostępnych części będzie można rozszerzać, wykonując zlecone misje. Dzięki realistycznej fizyce, w trakcie walk gracz może wykorzystać na swoją korzyść całe otoczenie, niszcząc budynki wokół siebie. Silnik gry jest w stanie śledzić każdy pocisk, obliczyć jego trajektorię, a nawet zniszczyć go rykoszetem, jeśli uderzy w pancerz pod odpowiednim kątem. Pojazdy mogą być przecięte na pół, podpalone, zalane lub zmiażdżone. Wszystko zależy od kreatywności graczy.

Gra zostanie także wydana na Nintendo Switch, Xbox i uwaga PSP (a wydawało mi się, że ten handheld jest już zupełnie martwy). Wersje na te platformy planowane są na wiosnę przyszłego roku.

Najważniejsze cechy gry:

  • pojazdy budowane z różnych części oraz materiałów, które wpływają na ich możliwości na polu walki
  • otwarty, możliwy do eksploracji świat, oferujący wyzwania i elementy do znalezienia
  • realistyczna fizyka – otoczenia, pocisków i uszkodzeń
  • kilka trybów gry – m.in. tryb bitwy oraz tryb kreatywny
  • kampania fabularna dla jednego gracza
  • rozwój pojazdu wraz ze wzrostem poziomu doświadczenia
  • nowe elementy odblokowywane wraz z postępem
  • brak mikropłatności

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button