Aktualności

Deadliest Catch: The Game – ruszyła zbiórka na symulator poławiania krabów

Deadliest Catch: The Game to realistyczny symulator poławiania krabów na niebezpiecznym Morzu Beringa, powstający na bazie popularnego programu telewizyjnego Discovery Channel (obecnie trwa emisja 15 sezonu). Kampania kickstarterowa gry rusza dzisiaj (7 czerwca), a głównym celem zbiórki będzie wprowadzenie mechaniki zarządzania załogą.

W Deadliest Catch: The Game gracze wcielają się w rolę kapitana kutra rybackiego w trakcie sezonu połowu krabów. Na początku muszą podjąć strategiczne decyzje dotyczące przygotowania wyprawy, określając trasę oraz kupując dodatkowe wyposażenie. Po opuszczeniu portu Dutch Harbor i wypłynięciu na niebezpieczne wody Alaski, gracze przejmują pełne dowodzenie nad łodzią – od żeglowania, przez przygotowanie, zarzucanie i zbieranie klatek, po sortowanie złapanych krabów i sprzedawanie ich po powrocie na ląd.

Głównym założeniem gry jest jak najdokładniejsze odwzorowanie warunków znanych z programu telewizyjnego. Deadliest Catch: The Game zawiera realistyczne pojazdy i sprzęt rybacki, zmienne warunki pogodowe i zaawansowaną fizykę wody. Nad produkcją gry czuwali przedstawiciele Discovery Channel, udzielający konsultacji na każdym etapie tworzenia symulatora. Celem kampanii na Kickstarterze, ruszającej 7 czerwca 2019, jest uczynienie gry jeszcze bardziej immersyjną, przez wzbogacenie rozgrywki o system zarządzania załogą. Wśród dodatkowych celów zbiórki uwzględnione też kolejne urozmaicenie i nowe mechaniki.

Wydawcą gry jest Ultimate Games, które ma już na koncie liczne udane zbiórki na Kickstarterze – w tym kampanię gry Gold Rush (również stworzonej na bazie programu Discovery), która zebrała ponad 120 tys. CA$ z zakładanych 10 tys. CA$.

Preview kampanii Kickstartera: http://bit.ly/DC-Kickstarterpreview

Deadliest Catch: The Game – najwazniejsze elementy gry:

  • Symulator poławiania krabów w grafice 3D
  • Realistyczny sprzęt i kutry
  • Zmienne warunki pogodowe i zaawansowana fizyka wody
  • Gra oparta na popularnym programie Discovery Channel
  • Platforma: PC
  • Planowana data premiery: Wrzesień 2019

Deadliest Catch: The Game na Steamie: http://bit.ly/DeadliestCatchTG

Moonlit S.A. jest niezależnym studiem dewelperskim z Krakowa. Obecni na rynku od 2014 roku. Obecnie pracują nad swoimi pierwszymi projektami jako twórcy i smaodzilni wydawcy, koncentrujac się na trzech tytułach: przygodówce Playerless: One Button Adventure, dynamicznej grze typu battle-arena p.t. Ignis: Duels of Wizards oraz taktycznym rogulite TFF: The Final Frontier, które planują wydać w 2019 i 2020 roku. Kontynuują też działalność jako software-house, pracując nad grą Deadleist Catch: The Game, tworzoną na licencji Discovery Channel.

 

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button