Aktualności

Co dalej z World War 3 – MY.GAMES partnerem ds. rozwoju

Jestem bardziej lub mniej szczęśliwym posiadaczem World War 3 (zależy jak na to spojrzeć) od momentu premiery w Early Access na Steam. Od tego czasu ta gra ma strasznie pod górę. Nieudany start, spowodowany problemami technicznymi – gra zawisała przy próbie połączenia z serwerem i można było sobie czekać w nieskończoność, czy do tej pory nierozwiązane problemy z wydajnością, trapiące ten tytuł od początku.

Bardzo możliwe, że w końcu wiele się zmieni. Spółka Farm 51 podpisała umowę partnerską z MY.GAMES, w zakresie dalszego wsparcia rozwoju marki World War 3 (WW3). Współpraca ma zapewnić globalne podejście do dystrybucji, pozostając przy oryginalnej wizji i początkowych założeniach projektu oraz dając Farm 51 możliwość skupienia się na usprawnieniu bazowej rozgrywki, poprawieniu mechanik i przekraczaniu granic skali projektu. Co to oznacza w praktyce?

Partnerstwo pozwoli skupić się obecnemu developerowi na samej grze, rozgrywce, ogólnym doświadczeniu, podczas gdy eksperci z MY.GAMES mają zająć się publikacją, marketingiem, zarządzaniem społecznością, wsparciem klienta i infrastrukturą backendową. Nie oznacza to, oczywiście, że Farm 51 zostanie wykluczone z tych obszarów.

Współpraca ma dać czas na wykończenie i optymalizację gry oraz sprawić, aby World War 3 stała się jak najlepszą grą. MY.GAMES pomoże rozwinąć potencjał tytułu oraz w pełni zrealizować pierwotną wizję.

Na stronie producenta pojawiła się nowa road mapa określająca dalszy kierunek rozwoju WW3:

Azjatycki teatr wojenny

Jak dotąd obszar działań w World War 3 ograniczał się do Europy. W tym roku mają pojawić się  nowe terytoria – nowe mapy i sprzęt z Azji.

Nowe mapy, ataki i broń

Oprócz tematycznej zawartości azjatyckiego teatru wojennego gra zostanie wzbogacona o kolejne treści z całego świata. Więcej zabawek, nowe pojazdy i nowe rzeczy do zrzucenia na wroga. Planowana jest również modyfikacja obecnych map, by stały się jeszcze lepszymi miejscami do walki.

Nowy system poruszania się

System przemieszczania się jest kluczowy zarówno pod względem rozgrywki jak i dodawania nowych treści. Nowy system poruszania się ma podnieść poziom World War 3 pod względem rozgrywki, samego poruszania się, jakości animacji i możliwości rozbudowy w przyszłości.

Dostosowywanie broni w czasie rzeczywistym

Nowy system dostosowywania broni w czasie rzeczywistym, dzięki któremu gracze w zależności od sytuacji będą mogli zmieniać poszczególne elementy broni.

Nowy UI i HUD-y

Oba te elementy sprawią, że polepszy się komfort grania.

Nowy system progresji

Główny cel tej zmiany to sprawienie, aby wszyscy gracze (bez względu na doświadczenie i rangę) mieli coś do zrobienia za każdym razem, gdy zalogują się do World War 3.

Ogólne udoskonalenia

Generalnie to o czym pisałem już wyżej, czyli ogólne wykończenie i optymalizacja gry.

 

Przeglądając polską, facebookową grupę WW3 można natrafić na wypowiedzi użytkowników, ktróre suferują, że współpraca z MY.GAMES nie była najlepszym pomysłem i teraz gra przejdzie na tryb p2w – czemu Farm51 definitywnie zaprzecza.

Czy zatem WW3 stanie się F2P z mikropłatnościami? Szczegóły dotyczące modelu dystrybucji zostaną ujawnione w późniejszym terminie w bieżącym roku. Należy jednak wspomnieć, że Farm 51 będzie miało pełną kontrolę nad procesem rozwoju i wizji World War 3 i nie zamierza wprowadzać do swojej gry elementów pay-to-win – w tej kwestii developer ma być nieugięty.

 

Plany były ambitne, ale moim zdaniem studio Farm51 jest zbyt małe, żeby mogło je samodzielnie zrealizować. Dlatego też zupełnie nie zdziwiła mnie wiadomość o tym, że pozyskali partnera, który pomoże im pociągnąć dalej ten projekt. A takie plany były dwa lata temu:

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button