PlayTest

City Eye – symulator operatora miejskiego monitoringu

City Eye jest kolejnym przedstawicielem gier symulatoropodobnych, w których już prawie wszystko zostało powiedziane. Tym razem gracz będzie mógł sprawdzić się w roli operatora miejskiego monitoringu. Twórcy zapowiadają zróżnicowaną, pełną unikalnych rozwiązań rozgrywkę.

Na platformie Steam dostępny jest bezpłatny prolog gry, który ograłem. Na końcu notki zamieszczam gameplay z moim marudzeniem na temat tego co się tam wyprawia. Dostajemy kwadrat z kilkoma ulicami na krzyż, nad którym mamy zapanować i tyle. Rozgrywka sprowadza się głównie do montowania kamer, w które później będziemy ślipiać i wypatrywać zdarzeń odstających od normy i na które powinniśmy jakoś zareagować.

Przyjdzie nam wzywać straż pożarną do pożarów domów, aut, śmietników, wzywać pogotowie do ciał zalegających na chodnikach oraz policje do bójek i rozbojów. I to w sumie tyle. Zdarzeń losowych na tę chwilę jest bardzo mało, przez co szybko zaczynają się powtarzać i stają się nudne. Zobaczymy jak to będzie w pełnej wersji gry.

W prologu dostępna jest jedna dzielnica. W finalnej wersji gry dzielnic będzie w sumie 16, a system monitoringu obejmie łącznie aż kilkaset kamer. Ostateczna wersja gry zaoferuje oczywiście znacznie więcej elementów. Szykujemy m.in. systemy aktywnego zarządzania kamerami i reakcji mieszkańców na wydarzenia. Dojdą też nowe typy zdarzeń, w tym np. uliczne kradzieże, wypadki, przestępstwa drogowe i morderstwa” – mówi CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.

City Eye – główne cechy:

  • symulator miejskiej inwigilacji;
  • 16 dzielnic, setki kamer;
  • miejski system monitoringu wizyjnego;
  • wiele rodzajów zagrożeń;
  • losowość zdarzeń;
  • kontrola nad życiem miasta;
  • walka o ład i porządek.

City Eye trafi na PC (Steam) w II połowie 2020 r. Wydawca nie wyklucza wydania gry także na konsolach.

City Eye: Prologue (Steam):

https://store.steampowered.com/app/1309830/City_Eye_Prologue/

City Eye (Steam):

https://store.steampowered.com/app/759080/City_Eye/

City Eye: Prologue – Trailer:

 

CityEye – Prologue – Gameplay

https://www.youtube.com/watch?v=uGkuhSQ06iU

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button