Pozostałe

BlueStacks – gry i aplikacje dla Androida na naszym PC

BlueStacks App Player to emulator, dzięki któremu uruchomimy nasze ulubione AngryBirds oraz inne programy stworzone pod system Android.

Teraz możemy strzelać ptakami do świnek nie tylko w drodze do pracy, ale także w przerwie między codziennymi zajęciami wykonywanymi na komputerze i to bez szukania telefonu, który w tym momencie jest nam kompletnie zbędny. Nic nie stoi na przeszkodzie, by teraz w tytuły z Androida zagrać na dużym ekranie.

bluestacks02

Aby rozkoszować się demolką będziemy potrzebować prócz tegoż programu dostępu do sieci oraz konta w Google Play. Trzeba znaleźć coś co pozwoli nam przeprowadzić testy. Mój wybór padł na wyżej wspomniane wściekłe ptaki w kosmosie.

Jeśli posiadamy słabszy model telefonu, na którym jakość wyświetlanych gier kuleje, to teraz możemy się cieszyć ładnymi i płynnymi animacjami, gdyż oprogramowanie to bez większych problemów radzi sobie z płynną emulacją poszczególnych aplikacji napisanych dla architektury ARM (na procesorach x86), dzięki wykorzystaniu technologii LayerCake. W ten sposób możemy swobodnie uruchamiać gry w emulatorze ze wszystkimi włączonymi efektami graficznymi i to bez obawy o szybko kurczący się wskaźnik baterii.

BlueStacks App Player pozwala na błyskawiczne uruchamianie na pełnym ekranie monitora aplikacji, które dostępne są wyłącznie dla systemu Android. Znajdziemy w nim kilkanaście wbudowanych programów i gier, które możemy w łatwy sposób przetestować. Oprócz tego umożliwia pobieranie nowych, dodatkowych aplikacji, w taki sam sposób jak byśmy obsługiwali dowolne urządzenie mobilne wyposażone w system Android.

Korzystając z emulatora możemy nie tylko grać we wszystkie dostępne gry (Angry Birds itp.), ale również uruchamiać różne aplikacje, synchronizować telefon z systemem Android, zarządzać poszczególnymi zainstalowanymi aplikacjami i kontami użytkownika, a także korzystać z wbudowanego marketu w celu pobrania dodatkowego oprogramowania.

Opis programu zaczerpnięty z: dobreprogramy.pl

Obsługa jest banalnie prosta. Interfejs przypomina ten znany z telefonów komórkowych, więc dosłownie chwilę zajmuje zorientowanie się jakie przyciski za co odpowiadają i co gdzie jest. Przejdźmy zatem do rzeczy i zobaczmy jak się na tym gra.

Gra się całkiem przyjemnie. Uruchamiane aplikacje obsługujemy za pomocą myszy. Do tego nic nie stoi na przeszkodzie żebyśmy je uruchomili na pełnym ekranie i tutaj już przyda się niekiepski komputer. Takie na przykład ptaki działają świetnie na Core2Duo 2.2 ale zważywszy na to, że nie są one jakoś specjalnie odbajerowane, nie ma się co dziwić. Co innego gdy uruchomimy tytuł bardziej zaawansowany. Tu już się przyda zdecydowanie mocniejszy komputer.

bluestacks01

Program nie jest całkowicie za darmo. Co jakiś czas jesteśmy pytani czy chcemy płacić za używanie programu dwa dolary na miesiąc czy zdecydujemy się pobrać i zainstalować aplikację dnia. Zainstalowanie jej na jakiś czas da nam możliwość korzystania z niego dalej.

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button