PlayTest

Bleak Sword DX – porywające i cudownie okrutne – playtest

Bleak Sword DX graficznie może nie zachwyca ze względu na minimalistyczną oprawę. Wystarczy jednak chwila, by zupełnie się zatracić w tej arcadówce dark fantasy rodem z automatów.

Na graczy w Bleak Sword DX czeka 12 pełnych napięcia i niesamowitej atmosfery rozdziałów. Nie zabraknie w nich przerażających stworów gotowych do wykorzystania naszej, nawet najmniejszej, pomyłki. Aby wyjść zwycięsko z potyczek potrzebny będzie spryt, zręczność, trochę szczęścia, odpowiedniego oręża i nieco magii.

Gra przywodzi na myśl zręcznościówki, z którymi mogliśmy się zmierzyć w salonach gier arcade. Momentami potrafi być bardzo perfidna, szybka i nie wybacza błędów. Przy tym diablo angażuje gracza, dostarcza olbrzymiej satysfakcji – po tym jak za fefnastym razem uda się ubić ostatniego złola na poziomie i przejść dalej. Dostarcza przy tym niesamowitą grywalność, a syndrom jeszcze jednej areny jest w niej silny. To tego typu gra, do której można usiąść na dosłownie chwilę – idealnie nadaje się bowiem na krótkie sesje.

Powtarzalność gry urozmaica spora różnorodność wrogów oraz wygląd miejscówek na których przyjdzie nam walczyć. Na początku będą to niczym niewyróżniające się pola czy lasy, z czasem zaś dojdą zamki i inne zmyślnie zaprojektowane miejscówki.

Gra ma również niesamowitą, choć powtarzalną ścieżkę dźwiękową. Troszkę szkoda, bo przydałaby się nieco większa różnorodność.

W tak minimalistyczną, a zarazem tak mroczną grę to dawno nie grałem. Mechaniki Bleak Sword DX są proste. Nasz ludek ma ograniczony zakres możliwości – dysponuje silnym i słabym atakiem, może wykonać blok albo unik. Akcje limituje poziom staminy, więc nie ma możliwości siekania bezmyślnie wszystkiego co się rusza. W grze mamy także opcję ulepszania statystyk bohatera oraz możliwość skorzystania z przedmiotów. Maksymalnie przy sobie ludek może mieć dwa na raz i przepadają one po śmierci. Nie ma tu jakichś wymyślnych mechanik i nie wiadomo jak skomplikowanych systemów, ale za to jest bardzo prosto i przyjemnie.

  • Premiera: 8 czerwca 2023
  • Producent: more8bit
  • Czas przejścia: ok 5-7 godzin (według howlongtobeat.com)

Gę można zakupić na Steam:

https://store.steampowered.com/app/2193050/Bleak_Sword_DX/

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button