PlayTest

Age of Darkness: Final Stand – tower defence w klimacie fantasy

Po pierwszym uruchomieniu Age of Darkness: Final Stand musiałem się co najmniej dwa razy upewnić, czy aby nie gram w Warcraft. Serio, ta gra wygląda niczym ikoniczny tytuł o orkach od Blizzarda. Może w nieco nowocześniejszej oprawie, ale jednak. Podobna grafika, podobny interface, pozyskiwanie podobnych zasobów i… tu podobieństwa się kończą, bo Age of Darkness to bardziej tower defence niż RTS.

Age of Darkness: Final Stand zabiera nas do krainy fantasy, która jest pochłaniana przez mroczne siły. Musimy się im przeciwstawić, aby ocalić ostatni bastion ludzkości. Program w dużej mierze opiera się na klasycznych założeniach gry z gatunku RTS – budujemy bazę i produkujemy pierdyliard jednostek, z tą różnicą, że w nocy walczymy z najazdem hord wrogów.

Silnik gry jest świetny, a jednostki mają bardzo fajny design przypominający nieco WarCraft – o czym już wcześniej wspominałem. Gdy na ekranie pojawiają się tysiące jednostek jednocześnie, gra nie traci płynności – co jest zapewne zasługą dobrej optymalizacji.  Niewątpliwą zaletą jest proceduralnie generowana mapa. Szkoda tylko, że nie mamy więcej trybów rozgrywki i do wyboru jest aż jeden – przetrwanie. W przygotowaniu są także scenariusze (jest opcja w menu ale nieaktywna). Może z czasem pojawi się nawet kampania. Na tą chwilę brakuje również trybu multi (podobnie, jest opcja w menu ale nieaktywna).

Obecnie gra znajduje się we wczesnym dostępie, ale co jakiś czas przybywa contentu za sprawą systematycznych aktualizacji.

Premiera (Steam Early Access): 7 grudnia 2021 r.

Cena regularna: 79.99 zł.

https://store.steampowered.com/app/1426450/Age_of_Darkness_Final_Stand/

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button