Aktualności

Bad Dream: Fever – rozgorączkowany point-and-click w konwencji horroru

Bad Dream: Fever jest kolejną mroczną przygodówką z cenionej przez graczy serii Bad Dream. Będzie wyróżniała się unikalnym, rozgorączkowanym klimatem, zagadkami wymagającymi kreatywności oraz nieprzewidywalną i szczerą historią. Poprzednia odsłona tej serii gier, czyli Bad Dream: Coma, spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez graczy (94% ocen pozytywnych na Steam).

W Bad Dream: Fever świat został opanowany przez tuszową zarazę, która uśmierciła niemal wszystkich mieszkańców. Gracz zostaje skonfrontowany z rozgorączkowaną i niepokojącą rzeczywistością.

Gra ma zachować kluczowe cechy poprzednich gier z serii Bad Dream. Odznaczać się więc będzie sporą dawką abstrakcji, specyficzną oprawą graficzną oraz nastawieniem na kreatywność i nieszablonowość. Jednocześnie ma być dużym zaskoczeniem – zarówno pod względem fabuły, jak i pod względem konstrukcji zagadek. Zaoferuje jedną ścieżkę fabularną, a jej ukończenie ma zająć średnio ok. 4 godzin. Co istotne Fever nie wymaga znajomości poprzednich odsłon serii.

Jesteśmy przekonani, że nasza nowa produkcja mocno zaskoczy nawet największych fanów serii. W Bad Dream: Fever odchodzimy od ogranych schematów gatunkowych. Nieszablonowa będzie też Ella, czyli jedyna postać pojawiająca się w grze. Daleko jej do standardowych bohaterów przygodówek. Jej reakcje i osobowość z pewnością zapadną w pamięć. Praktycznie na każdym polu postawiliśmy na nieprzewidywalność i abstrakcyjną konwencję. Finalnie stworzyliśmy coś całkiem nowego, coś przynoszącego powiew świeżości” – mówi Robert Gąsiorowski, designer w studiu Desert Fox.

Z rozgorączkowanym światem będziemy mogli zmierzyć się już niedługo, ponieważ premiera gry została zaplanowana na 15 listopada.

Główne cechy Bad Dream: Fever:

  • senny i rozgorączkowany świat;
  • szczera historia;
  • kreatywne i niekonwencjonalne zagadki;
  • intrygująca oprawa graficzna;
  • sugestywne lokacje.

gatunek: przygodowe, point-and-click, horror

producent: Desert Fox

wydawca: PlayWay S.A., Ultimate Games S.A.

język w grze: polski, angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, rosyjski

data premiery: 15.11.2018 r. (Steam)

Bad Dream: Fever (Steam):

https://store.steampowered.com/app/769970/Bad_Dream_Fever/

 

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button