Aktualności

Game Dev Fest 2023 – rusza cykl listopadowych spotkań z weteranami polskiego gamedevu!

Po pandemicznej przerwie Koło Naukowe Twórców Gier „Polygon” powraca z kolejną już edycją swojego wyjątkowego wydarzenia – Game Dev Fest! Interesujesz się tworzeniem gier? A może po prostu chcesz się o nich czegoś dowiedzieć? Tak czy tak to świetnie. Seria wykładów Game Dev Fest może być idealnym miejscem dla Ciebie.

Game Dev Fest jest cyklem spotkań z osobami od lat związanymi z polską branżą tworzenia gier komputerowych. Składa się z czterech cotygodniowych spotkań – każde z nich jest świetną okazją do wysłuchania doświadczonych gamedeveloperów i skorzystania z ich rad. W listopadzie panel odbędzie się po raz dziewiąty.

Pierwsze spotkanie tegorocznej edycji Game Dev Fest odbędzie się 8 listopada 2023, a kolejne w każdą kolejną środę, tj.:

  • 15 listopada
  • 22 listopada
  • 29 listopada

Co nas czeka na pierwszym spotkaniu?

Na pierwszym spotkaniu gościem będzie Marcin Blacha, pełniący obecnie funkcję VP, Narration w CD Projekt Red! Wygłosi wykład pt. „Projektowanie fabuły dla inżynierów”, podczas którego wyjaśni na czym polega projektowanie narracji i przybliży wyjaśnienia za pomocą różnorakich przykładów.

Po spotkaniu tradycyjnie organizatorzy zapraszają na AFTER do baru H.4.0.S. przy ul. Marszałkowskiej 64.

Patronat merytoryczny nad spotkaniem objął CD PROJEKT RED.

Wstęp na panele jest otwarty dla wszystkich i całkowicie bezpłatny!

Wszystkie prezentacje odbywają się w sali 133 budynku Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej przy ul. Nowowiejskiej 15/19.

Partnerem wydarzenia jest bar H.4.0.S. Patronami merytorycznymi są CD Projekt Red i Orbital Knight. Patronami medialnymi są CD-Action, lubiegrac.pl, mWin, Na Pograniczu i Radio Aktywne.

Game Dev Fest odbywa się od 2015 roku, a poprzednia, ósma edycja miała miejsce w maju 2019. W przeciągu tych czterech lat odbyło się ponad 60 wykładów, a frekwencja wynosiła nawet do 250 osób na spotkaniu.

Organizatorem panelu jest Koło Naukowe Twórców Gier Polygon – grupa działająca przy Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Koło funkcjonuje od 2009 roku i liczy sobie ponad 500 oficjalnych członków na Discordzie oraz średnio około 50 osób spotykających się co tydzień w ramach prezentacji tematycznych, wykładów i warsztatów. Głównym celem Koła Naukowego Polygon jest poszerzanie ogólnej wiedzy związanej z tworzeniem gier komputerowych. Oprócz tego Koło buduje społeczność twórców gier w Polsce oraz pomaga w zdobyciu doświadczenia i wejściu na rynek pracy.

Na cotygodniowych spotkaniach KNTG Polygon można spotkać osoby zaangażowane w tworzenie gier komputerowych z każdej strony: od testerów, programistów, grafików i level designerów, po prawników, specjalistów od marketingu czy producentów znanych na całym świecie tytułów. Wszystkie spotkania są otwarte, a społeczność z nimi związana jest przede wszystkim grupą przyjaciół — członkowie Koła często wspólnie wyjeżdżają na spotkania developerów w całej Europie i jako zgrane zespoły wygrywają nagrody w konkursach, game jamach i hackathonach.

KNTG Polygon jest także organizatorem własnych wydarzeń, takich jak Game Dev Fest czy Slavic Game Jam — największy game jam w Europie Środkowej. Od lat, Koło dołącza także do developerów na całym świecie podczas corocznego Global Game Jamu, zapraszając do udziału wszystkich chętnych na wspólne tworzenie gier w znakomitej atmosferze.

Więcej informacji:

Oficjalna strona Game Dev Fest: http://www.gamedevfest.pl
Oficjalna strona KNTG „Polygon”: http://kntgpolygon.pl
KNTG „Polygon” na Facebooku: https://www.facebook.com/kntg.polygon
Kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/kntgpolygon

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button