Aktualności

Rover Mechanic Simulator – pierwsze wrażenia z naprawiania marsjańskiego szmelcu

Rover Mechanic Simulator to symulator grzebania w marsjańskich łazikach. Coś jak Car Mechanic Symulator, tylko że z akcją osadzoną na Marsie. Siedzimy sobie w module warsztatowym nowo powstałej kolonii i naprawiamy marsjański szmelc, czyli najczęściej różnego rodzaju łaziki.

Tytuł ten został stworzony przez polskie studio Pyramid Games S.A., znane m.in. z takich gier jak Castle Flipper i nadchodzący Occupy Mars. Symulator zadebiutował na PC w listopadzie 2020 r. i spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Został niedawno przeniesiony na Xbox One, a w ramach wstecznej kompatybilności działa także na Xbox Series X/S.

Rozgrywka w Rover Mechanic Simulator opiera się na realizacji różnych zleceń. Po zapoznaniu się z ogólnym opisem sytuacji, trzeba odnaleźć problem, który może wymagać rozebrania łazika na części, by przeprowadzić wstępną ich analizę. W pierwszej kolejności musimy ustalić, który z modułów może stanowić jego źródło. Kiedy już uda nam się je ustalić, będzie można przystąpić do wytworzenia części zamiennych. Te wytworzymy z pomocą dostępnej drukarki 3D.

W tytule tym mamy kilka znanych typów łazików tj.: Sojourner, Curiosity, Opportunity i Spirit oraz śmigłowiec-dron Ingenuity. Każdy z tych modeli został naprawdę szczegółowo odwzorowany na podstawie dokumentacji technicznej NASA. Przykładowo, sam łazik Curiosity zbudowany jest w sumie z aż 437 różnych części.

Najbardziej w tej grze zabrakło mi rozwiniętej mechaniki pozyskiwania, czy właściwie ściągania do bazy uszkodzonych łazików. Czegoś w tym stylu: wsiadamy w zestaw serwisowy, zapuszczamy się w głąb czerwonej planety w poszukiwaniu uszkodzonego pojazdu, a następnie zwozimy go do modułu warsztatowego. W grze nie zabrakło także niestety uproszczeń związanych z rozgrywką. Naprawa łazików jest dość prosta i schematyczna, ale za to dość intuicyjna i uzależniająca.

Gra w niesprecyzowanej przyszłości ma trafić także na PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch.

 

Microsoft Store:

https://www.microsoft.com/pl-pl/p/rover-mechanic-simulator/9n6chh3kgn3r

Steam:

https://store.steampowered.com/app/864680/Rover_Mechanic_Simulator/

 

W grę zagraliśmy dzięki uprzejmości wydawcy.

 

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button