Aktualności

Ultimate Fishing Simulator 2 trafił do wczesnego dostępu i dobrze się sprzedaje

Ultimate Fishing Simulator 2 to kolejny relaksacyjny zjadacz czasu. Druga część najbardziej znanej serii symulatorów wędkarstwa, która została zapoczątkowana w 2017 roku. To jest ten typ gier od których staram się trzymać z daleka, bo jak przysiądę na godzinę, to z tej godziny szybko robi się pół dnia. Podobnie było z symulatorem kosiarki czy poławiacza krabów. Te gry pomimo swojej prostoty i siermiężnego wykonania mają tak uzależniającą mechanikę, że jak się człowiek wciągnie to się ciężko oderwać.

W Ultimate Fishing Simulator jakoś nigdy nie udało mi się zagrać, nigdy też specjalnie się nie nastawiałem na jego ogranie – wszak nie jestem fanem moczenia kija, co może mieć w tym przypadku niebagatelne znaczenie. Jednakże dobra sprzedaż, pozytywne recenzje na Steam (których łącznie jest ponad 5 tys.) i wersja na VR mówią same za siebie. Tytuł zdecydowanie warty zainteresowania – oczywiście dla kogoś kto to lubi 🙂

Sprzedaż Ultimate Fishing Simulator 2 w Early Access na platformie Steam przekroczyła 13 tys. sztuk – w ciągu pierwszych 72 godz. od premiery. Poprzednia część serii w analogicznym okresie czasu sprzedała się w liczbie 3,8 tys. szt. – co wskazuje, że jest niezłe parcie na tego typu gry. Czy zatem mamy sequel doskonały? Niezupełnie – według SteamDB średnia pozytywnych ocen zbliża się do progu 70%, czyli nieco gorzej niż w przypadku poprzedniej części (średnia pozytywnych ocen 86%). Wydawca przyznaje, że niski peak pozytywnych ocen  jest obecnie ich największym zmartwieniem. Wypuszczane są więc nowe patche/aktualizacje do gry, by ten stan rzeczy zmienić.

Ultimate Fishing Simulator 2 pojawił się na Steam w wersji wczesnego dostępu. Mimo, że jest jeszcze sporo do poprawy gra już w tej chwili pokazuje niezły potencjał. Lokacji do łowienia jest sporo, podobnie jak opcji customizacji rozgrywki, przynęt, różnych technik połowów. Jest nawet możliwość pobawienia się w akwarystę i hodowania rybek w akwarium. Dla bardziej ambitnych graczy przewidziano nawet tryb realistyczny.

Z plusów gry można wymienić chociażby: ładne widoki, animacje ryb, system awansów, rozwijania postaci, zdolności, kilka widoków do wyboru – niektóre dają możliwość małego oszukiwania – jak chociażby widok na spławik czy przynętę. Gra daje także możliwość łowienia na kilka wędek.

Jeśli zaś chodzi o minusy to gracze najczęściej skarżą się na małe lokacje, nienaturalne zachowywanie ryb, które mają tendencje do katapultowania się w kosmos, czy irytujące, zmienne warunki pogodowe.

Ultimate Fishing Simulator 2 zadebiutował na PC w trybie wczesnego dostępu (Steam Early Access) 22 sierpnia 2022 r. Ta faza potrwa ok. 6 miesięcy. Gra ma także trafić na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch oraz systemy VR.

Główne cechy gry:

  • nowa odsłona najlepiej ocenianej gry wędkarskiej ostatnich lat;
  • 6 zróżnicowanych łowisk wzorowanych na prawdziwych lokacjach;
  • wiele technik łowienia (spinning, spławik, grunt);
  • 60 rodzajów ryb, ponad 200 elementów ekwipunku;
  • nowe systemy dynamicznej wody i SI ryb;
  • łodzie, umiejętności, akwaria;
  • licencjonowany sprzęt wędkarski (marki Sakura i Robinson).

Premiera (Steam Early Access): 22 sierpnia 2022 r.

Cena regularna: 71.99 zł.

https://store.steampowered.com/app/1136380/Ultimate_Fishing_Simulator_2/

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button