Aktualności

Trzy dobre indycze premiery na wtorek

Wiecie jaki dziś dzień? Dzień premier wyśmienitych indyczych gier – Pentiment, Somerville oraz Floodland. Dwie pierwsze będą do ogrania w ramach usługi GamePass. Trzecia zaś będzie dostępna na Steam. Bardzo dobrze zapowiada się końcówka tego roku. Przynajmniej jeśli chodzi o indyki.

Pentiment
Obsidian Entertainment | Przygodowa | GamePass, Steam

Studia Obsidian raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Regularnie dostarczają nam świetne gry cRPG. Tym razem postanowili nam zaproponować przerywnik od wielkich przygód na ponad setkę godzin i wydali przygodówkę. W grze wkroczymy do pełnego życia ilustrowanego świata inspirowanego bogato zdobionymi manuskryptami i drzeworytami z czasów, gdy Europa była u progu wielkich zmian religijnych i politycznych. Bohaterem będzie iluminator Andreas Malera, który podczas pobytu w Alpach Bawarskich zostaje wplątany aferę pełną skandali i morderstw. W grze będzie można wybrać pochodzenie oraz wykształcenie, poznać barwne postaci i odkrywać sekrety małego bawarskiego miasteczka Tassing i pobliskiego opactwa Kiersau. Gracz ma mieć ponoć wpływ na otaczający świat, a podjęte przez niego wybory mają mieć olbrzymi wpływ na przyszłość społeczności.

 

Somerville
Jumpship | Platformowa, Przygodowa | GamePass, Steam

W obliczu katastrofy musisz wymyślić jakiś sposób, by ponownie scalić rodzinę. Somerville to przygodowa gra Sci-Fi, bazująca na konflikcie na szeroką skalę. W tej grze gracz będzie śledził losy garstki osób, które będą się starać przetrwać inwazję obcej cywilizacji.

Zanurz się w świecie zmyślnej narracji, wiodącej przez malownicze wioski. Przemierzaj drogi pełne niebezpieczeństw na rozpościerających się przed tobą terenach, aby odkryć tajemnice pozaziemskich przybyszów.

 

Floodland
Vile Monarch | Strtegiczna, ekonomiczna | Steam

We Floodland mieliśmy okazję pograć na minionym PGA. Jakoś specjalnie ten tytuł nie zrobił na nas wrażenia. Możliwe, że przez bardzo specyficzny styl graficzny. Jednakże chyba niesłusznie gry nie doceniliśmy, ponieważ zbiera bardzo pozytywne recenzje.

W skrócie – gra survivalowa osadzona w świecie zniszczonym przez zmiany klimatyczne. Naszym zadaniem będzie odkryć nową rzeczywistość, zbierać zasoby, zbudować miasto i spróbować zjednoczyć plemiona. Najbliżej tej grze chyba do Frostpunk, ale wszystko wskazuje na to, że nie będzie tylko jego marnym klonem.

 

 

Opisy gier pochodzą z ich kart na platformie Steam.

 

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button