Aktualności

Lumencraft okazał się strzałem w dychę

Lumencraft swoją premierę miał całkiem niedawno, a już został doceniony, zarówno przez graczy jak i recenzentów. W dodatku cieszy się sporym zainteresowaniem. Zaledwie dwa dni po premierze tytuł został wyróżniony statuetką Digital Vikings Awards w kategorii „Best Co-op”. Jury doceniło nietuzinkowy system kooperacji –  jego dynamikę oraz dostosowanie elementów rozgrywki pod współpracę dwóch graczy.

Jesteśmy zaskoczeni, ale jednocześnie niezwykle dumni z tej nagrody. Ma ona dla nas szczególne znaczenie, ponieważ daje nam ono poczucie zaufania oraz wsparcia zarówno ze strony graczy, jak i od pozostałych członków branży gamedevowej. Patrząc wstecz na lata spędzone nad rozwojem gry, cieszymy się, że osiągnęliśmy postawione przed nami cele i dostarczyliśmy produkt, o którym od początku marzyliśmy Kuba Wójcik, CEO Star Drifters

Na tym jednak nie koniec dobrych wieści. Twórcy chwalą się swoimi viralowymi osiągnięciami na platformie TikTok. Wideo poświęcone grze Lumencraft w ciągu zaledwie 30 dni od publikacji, zdobyło łącznie aż 6 milionów wyświetleń, przyciągając uwagę graczy z całego świata. Zainteresowanie przekłada się również na opinie – dotychczas Lumencraft zdobył aż 80% pozytywnych recenzji w serwisie Steam.

Ogrywając Lumencraft podczas ostatnich targów PGA ktoś mnie zapytał – myślisz, że to zażre. Wtedy nie wiedziałem co odpowiedzieć. To bowiem jeden z tych tytułów, w które zdecydowanie lepiej się gra niż ogląda. W dodatku ta branża jest tak nieprzewidywalna, że ciężko wyrokować co się sprawdzi, a co nie. Tak czy tak gra odniosła niesamowity i raczej niespodziewany sukces. Czego szczerze gratuluję devom, bo nie ma niczego przyjemniejszego niż obserwowanie, jakie zamieszanie zrobiło się swoją małą gierką.

TikTok to narzędzie, którego spora część twórców gier wciąż nie docenia, a jest to jeden z przyjemniejszych sposobów dotarcia do nowych odbiorców. Wyniki osiągnięte przez Lumencraft na tej platformie są rewelacyjne i obserwujemy, jak pojedyncze wyświetlenia przekładają się na wishlisty oraz ilości sprzedanych kopii gry, co niezwykle nas cieszy Kuba Wójcik

Tytułowy Lumen to tajemniczy surowiec, dzięki któremu ludzkość ma szansę na przeżycie. Świat, jaki znamy, odszedł w zapomnienie 200 lat temu, teraz liczy się wyłącznie przetrwanie. Grupa odważnych górników schodzi do wnętrza ziemi, by wydobywać dający nadzieję minerał. Nie będzie to jednak proste zadanie. W korytarzach i szybach czai się śmiertelne niebezpieczeństwo, przed którym uchroni nas wyłącznie mocna broń, solidna obrona i dobrze zaprojektowana baza.

Nasze wrażenia z ogrywania tytułu są w trakcie spisywania. Wkrótce je opublikujemy na blogu.

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button