Aktualności

THANK YOU FOR PLAYING – Kultowe magazyny o grach

Trwa zbiórka funduszy na realizację projektu – filmu o kultowych czasopismach. O projekcie:

„Secret Service, Gambler, Świat Gier Komputerowych, Top Secret, Reset, a także inne magazyny o grach, jakie ukazywały się w latach 90. były zjawiskiem na skalę światową. Nakłady sięgały 200 tysięcy egzemplarzy, a treści nie ograniczały się tylko do gier. To były pisma kulturalne, poszerząjące horyzonty graczy, motywujące do rozwoju i pełne humoru.

Na nich wychowały się całe rzesze przedsiębiorczych osób, to właśnie te pisma są wspólnym mianownikiem pokolenia urodzonego w latach 70. i 80. Wraz ze schyłkiem rynku prasy, tytuły jeden po drugim niestety zaczęły upadać.

 
Chcemy dokumentem zgłębić fenomen magazynów o grach i utrwalić go dla młodszych osób. Tak barwne czasy zasługują na filmowy pomnik.”

Dla zainteresowanych link: https://wspieram.to/ty4playing

Edyta: Projekt został ufundowany. Uzbieranych zostało prawie 11 tys. z zakładanych 10 tysięcy, a do końca zbiórki pozostało jeszcze 40 dni.

 

Alexandretta

Kobieta gracz. Po godzinach pracy, z zapałem i piekielnymi ognikami w oczach biega po lochach i tłucze bogu ducha winne zombie czy inne szkielety. Miłośniczka wszelkiej maści cRPG. Notoryczne problemy z wyborem klasy i rasy, bo wszystko fajne... W chwilach zwątpienia zatraca się przy dźwiękach mieczy, roztrzaskiwanych tarcz i okrzyków bojowych, słuchając wiking metalu z zimnej, niegościnnej, odległej Skandynawii. Czasem zdarzy jej się pograć w jakąś strategię bądź nawet w FPP, ale tylko na easy, żeby nie psuć sobie niepotrzebnie nerwów.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button