Aktualności

Raport „Polskigamedev.pl” zostanie wydany dzięki współpracy Fundacji Indie Games Polska i Totalizatora Sportowego

Kolejny raport czy tam magazyn o kondycji polskiej branży gamedev – “Polskigamedev.pl”, w którym znajdą się reportaże, analizy, wywiady oraz felietony – zostanie wydany dzięki współpracy Fundacji Indie Games Polska i Totalizatora Sportowego. Poprzednio wydany raport stanowił darmowy dodatek do 66 (01/2021) numeru magazynu Pixel. Dostępny jest także w wersji elektronicznej do pobrania ze strony polskigamedev.pl. Możemy podejrzewać, że tym razem będzie podobnie i magazyn (czy tam raport) zostanie wydany jako dodatek do któregoś z dwóch magazynów growych, które się jeszcze ostały na rynku (obstawiam PSX Extreme). Niestety na tę chwilę nie znamy, choć przybliżonej daty publikacji magazynu, ale mamy nadzieję, że ta jest coraz bliżej.

Totalizator Sportowy i Fundacja Indie Games Polska przedłużają swoją współpracę. Pierwszy podmiot nadal będzie partnerem strategicznym realizowanych przez fundację inicjatyw – audycji „Polska w grze” i serii „Hall of Fame”, w której słuchacze mogą poznać najbardziej zasłużone osoby związane z tworzeniem gier komputerowych. Totalizator Sportowy będzie również partnerem głównym kolejnego wydania największego raportu o kondycji polskiej branży gamedev – “Polskigamedev.pl”.

Współpraca między Totalizatorem Sportowym a Fundacją Indie Games Polska ma wypromować sektor gier wideo jako ważny segment przemysłów kreatywnych i przyszłościowe miejsce pracy. Jest ona także instrumentem edukacji na temat kultury cyfrowej w Polsce.

Fundacja Indie Games Polska powstała w 2015 roku. Jej celem jest wsparcie rozwoju branży gier wideo, ze szczególnym uwzględnieniem twórców niezależnych, oraz promocja gier wideo jako równoprawnego uczestnika rynku kultury.

Fundacja zorganizowała wiele wydarzeń, w tym polskie stoiska targowe podczas imprez branżowych na całym świecie, szkolenia w wersjach stacjonarnych oraz online, jamy, przyjęcia networkingowe, system doradztwa prawnego i konferencje. Fundacja prowadzi serwis informacyjno-publicystyczny PolskiGamedev.pl, który współorganizuje ważne branżowe inicjatywy i patronuje im, służy również wsparciem merytorycznym dla organizatorów. Organizacja pełni też funkcję przedstawiciela i jednego z głosów branży w kontaktach z instytucjami rządowymi, samorządowymi i międzynarodowymi.

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button