Aktualności

Priest Simulator – demo już dostępne. Gra zadebiutuje w 2022 r.

Od momentu ogłoszenia pierwszych informacji o Priest Simulator minęło nieco ponad trzy lata. Przez ten czas gra przeszła chyba redesign, bo nieco odbiega od tego, co mogliśmy zobaczyć na pierwszym zaprezentowanym trailerze. Możliwe też, że pomysł wyklarował się dopiero podczas produkcji.

Główne założenia pozostały jednak bez zmian. Gra będzie nastawiona na jednoosobową rozgrywkę z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Łączyć ma w sobie takie gatunki jak m.in. hack’n’slash, FPS, symulator, renowator i sandbox. Gracz wciela się w Orloka – cwanego wampira, który przez przypadek zostaje księdzem we wsi San de Ville. Tytuł w pełnej wersji ma zaoferować m.in. 100 misji, absurdalny humor i spektakularne batalie przeciwko szatanistom. Całość utrzymana jest w nieco groteskowej formie, która szydzi z seriali paradokumentalnych takich jak „Trudne Sprawy”, „Ukryta Prawda” czy „Dlaczego Ja?”.

Po pierwszych zapowiedziach Priest Simulator byłem strasznie sceptycznie nastawiony do tego tytułu. Pierwsze wrażenie było takie, że autorzy szykują łatwy skok na kasę przy wykorzystaniu słabej kontrowersji. Wiadomym jest, że gra typu symulator księdza nie będzie proponowała rozgrywki wysokich lotów, coś więc trzeba zrobić, żeby kasa się zgadzała. A tu niespodzianka. Po zagraniu w dostępne demko mam wrażenie, że największym atutem produkcji będzie jej absurdalny, groteskowy humor.

„Priest Simulator to wzruszająca opowieść o miłości i dobrych ludziach. Bawi i uczy, ale przede wszystkim uczy. Czego? Życia w pokorze, nadziei oraz wstrzemięźliwości od miękkich narkotyków i szatanizmu. Dzięki Priestowi nie pomylisz strachu z cnotliwością ani gniewu z odwagą” – mówi jeden z twórców gry, Michał Jodłowiec.

Na platformie Steam dostępny jest bezpłatny epizod – Priest Simulator: Heavy Duty, który daje przedsmak tego, co będzie czekało na graczy w finalnej wersji.

Gra zostanie wydana na PC (Steam) w 2022 r. Będzie dostępna początkowo w formie wczesnego dostępu (Early Access). Wstępnie planowane jest też wydanie tytułu na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Za Priest Simulator odpowiada żywieckie studio Asmodev, które ma na koncie dwa mniejsze tytuły – Infernal Radiation i Ultimate Summer. Wydawcą jest Ultimate Games S.A.

 

Steam:

https://store.steampowered.com/app/950620/Priest_Simulator/

Darmowy epizod (demo):

https://store.steampowered.com/app/1675670/Priest_Simulator_Heavy_Duty/

Official Trailer 2021:

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button