Aktualności

Pope Simulator – zostań papieżem czyli nowy pomysł na symulator od Ultimate Games

Zostań papieżem to pomysł na nowy symulator od Ultimate Games. Pope Simulator pozwoli na wcielenie się w papieża i stanięcie na czele największej instytucji religijnej na świecie, czyli Kościoła katolickiego. Nowy tytuł w portfolio wydawniczym Ultimate Games S.A. ma być realistyczną grą o polityczno-strategicznym charakterze.

Ze wstępnych informacji wynika, że w grze można będzie zmierzyć się z szeroko pojętymi problemami współczesnego świata. Rozgrywka ma obejmować m.in. duże możliwości wpływu na losy Ziemi, prowadzenie działalności ewangelizacyjnej czy pielgrzymowanie.

Prace nad grą są na mocno wstępnym etapie, a pierwszy trailer ma charakter raczej poglądowy. Z pewnością jednak Pope Simulator to unikalny projekt prezentujący poważne podejście do tematu oraz mający dać graczom sporo swobody i duże możliwości wprowadzania w wirtualnym świecie własnej wizji papieskiej działalności.

Papież nie ma za sobą siły militarnej czy gospodarczej, ale dysponuje innymi możliwościami wpływu na świat, co było widoczne chociażby w latach 80. XX wieku, gdy upadał system komunistyczny w Polsce. Nasza koncepcja zakłada umożliwienie korzystania m.in. właśnie z tzw. soft power, a co za tym idzie – wpływanie na losy świata i ingerowanie w politykę międzynarodową. Wszystko to oczywiście zgodnie z przyjętą przez gracza wizją” – mówi CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.

Na razie nie ujawniono daty premiery. Brak również informacji czy gra trafi tylko na PC, czy także na inne platformy.

Pope Simulator – główne cechy gry:

  • wpływanie na losy świata;
  • korzystanie z soft power;
  • pielgrzymowanie po świecie;
  • pomaganie i wspieranie ludzkości;
  • zarządzanie strategiczne wpływami Watykanu;
  • walka o pokój na świecie;
  • działalność ewangelizacyjna.

Steam:

https://store.steampowered.com/app/1221260/Pope_Simulator/

zwiastun:

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button