Recenzje

Planet of Lana – przyjemna, casualowa platformówka [mini recenzja]

Planet of Lana to niezbyt długa, ale bardzo przyjemna przygoda w świecie, który nagle został opanowany przez kosmiczne roboty. Tytułowa Lana rusza w podróż, by uwolnić porwanych przez nich mieszkańców swojej wioski.

Po drodze będzie musiała rozwiązywać niezbyt skomplikowane zagadki. Pomagać jej będzie zwierzęcy uroczy towarzysz, kotopodobny stworek Mui, któremu możemy wydawać proste komendy (wskocz gdzieś, podążaj / zostań, naciśnij przycisk itp.).

Gra wyróżnia się prostą, ale bardzo ładną oprawą wizualną oraz świetną ścieżką dźwiękową. Całe doświadczenie jest bardzo relaksujące, gra nie pogania nas, pozwala na spokojne podziwianie widoków i rozwiązywanie łamigłówek w swoim tempie – niektóre wymagają wyczucia czasu, ale timingi są tak ustawione, że każdy spokojnie da radę – nie trzeba opanowywać do perfekcji danej sekwencji, żeby przejść dalej.

Podsumowanie:

  • Prosta, przyjemna dla oka oprawa wizualna połączona z dobrą ścieżką dźwiękową
  • Elementy platformowe i zręcznościowe zaprojektowane z myślą o casualowych graczach
  • Stworek Mui, który wprowadza nieco urozmaicenia do gry (i którego można głaskać)
  • Cała gra jest relaksującym doświadczeniem
  • Historia opowiedziana w zasadzie bez użycia słów, ciekawy świat
  • Dobrze działająca kamera, responsywne sterowanie

Gra dostępna w ramach GamePass lub na Steam, GOG i EpicGames.

Warto ograć, bo to mała, indykowa perełka.

 

Alexandretta

Kobieta gracz. Po godzinach pracy, z zapałem i piekielnymi ognikami w oczach biega po lochach i tłucze bogu ducha winne zombie czy inne szkielety. Miłośniczka wszelkiej maści cRPG. Notoryczne problemy z wyborem klasy i rasy, bo wszystko fajne... W chwilach zwątpienia zatraca się przy dźwiękach mieczy, roztrzaskiwanych tarcz i okrzyków bojowych, słuchając wiking metalu z zimnej, niegościnnej, odległej Skandynawii. Czasem zdarzy jej się pograć w jakąś strategię bądź nawet w FPP, ale tylko na easy, żeby nie psuć sobie niepotrzebnie nerwów.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button