Aktualności

Night Book – nowy thriller FMV który zmierza na PC i konsole

FMV, czyli Full Motion Video. Skrót bardzo popularny szczególnie w drugiej połowie lat 90. i jeśli się nie mylę na początku lat dwutysięcznych. Wtedy to przypadł szczyt popularności przygodówek, które utrzymane były w stylu interaktywnego filmu. Myślałem, że ten gatunek jest już zupełnie martwy, a pojedyncze gry, które się raz na jakiś czas ukazują, tylko mnie w tym przekonaniu utwierdzały. A tu  proszę, okazuje się, że jest studio – oczywiście indycze, które się  specjalizuje w takich produkcjach.

Kojarzycie może takie gry jak The Complex (średnia ocen na Steam 7/10), Five Dates (9/10) albo Maid of Sker (9/10) – to w większości interaktywne przygodówki FMV, chociaż nie mają wiele wspólnego z grami sprzed dwóch dekad to łączy je wspólna koncepcja. Wyglądają oczywiście zdecydowanie lepiej, bo i technologia poszła do przodu, są mniej koślawe, no i oczywiście także nagrane w wysokiej rozdzielczości. Aczkolwiek też nieco uwstecznione, bo jedyna interakcja gracza sprowadza się do wybrania jednej z dostępnych opcji, kiedy następuje rozwidlenie ścieżki. O zagadkach logicznych, przy których trzeba by było nieco pogłówkować można zapomnieć.

Studio Wales Interactive stojące za wymienionymi chwilę wcześniej tytułami niedługo wypuści kolejną grę tego typu — Night Book. Będzie to interaktywny thriller, w którym tłumaczka online – Loralyn dostaje zlecenie potwierdzenia autentyczności pewnej księgi. Podczas tłumaczenia jednego z jej wersetów dochodzi do nieplanowanego przyzwania demona, czy innej siły nieczystej.

Brzmi dość intrygująco. A jak się tytuł sprawdza faktycznie? Można sprawdzić ogrywając darmowy prolog/demo dostępne na Steam. Gra zadebiutuje 27 lipca na następujących platformach: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch.

Najważniejsze cechy gry:

  • Jedna historia, kilka różnych ścieżek i zakończeń.
  • Gra producentów The Complex i Five Dates.
  • Opracowana wspólnie ze studiem stojącym za Maid of Sker.
  • W rolach głównych Julie Dray (Avenue 5) i Colin Salmon (Resident Evil, Mortal Engines).
  • Interaktywny film, nagrany zdalnie podczas lockdownu.

Night Book będzie dostępny w cenie 46,99 PLN (Steam)

https://store.steampowered.com/app/1477920/Night_Book

 

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button