Aktualności

Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery ponownie otwarte

Doskonała wiadomość dla wszystkich fanów gier video, ich historii i historii informatyki. Po dwóch miesiącach przestoju w tą sobotę (30 maja) ponownie zostanie otwarte wrocławskie ​Muzeum. Po ciężkich pracach przygotowawczych do działania w nowym reżimie sanitarnym goście ponownie będą mieli dostęp do kilkuset zgromadzonych zabytków, gier, komputerów, konsol i maszyn arcade​. Wszystko to rzecz jasna z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i wymogów sanitarnych.

W związku z tym twórcy Muzeum zachęcają do wcześniejszej rezerwacji terminu przybycia przez system zakupu biletów on-line. Kupowanie biletów na miejscu jest nadal możliwe, w każdym momencie można sprawdzić aktualne obciążenie odwiedzającymi na stronie internetowej inicjatywy.

Samo ​Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery to miejsce mające przypomnieć osobom żyjącym i dorastającym w drugiej połowie dwudziestego wieku zdobycze pierwszych lat informatyki i video rozrywki, a zarazem prezentujące historię komputerów i gier osobom młodszym oraz dzieciom, dla których może to być pierwsze spotkanie z pierwowzorami dzisiejszych najnowszych zdobyczy technologii, które czerpią szerokimi garściami z rozwiązań i pomysłów swoich poprzedników.

Muzeum przedstawia w interaktywny sposób historię gier wideo oraz nierozłącznie z nią powiązaną historię komputerów, łącząc elementy edukacyjne z dozą rozrywki, dzięki której powstanie miejsce przyciągające zarówno fanów gier, jak i osoby ciekawe wiedzy naukowo-historycznej. W zasobach muzeum znajduje się ponad 200 komputerów i konsol, około 500 konsol przenośnych i 200 gier mechanicznych i elektrycznych. Część z nich trafiła do wystawy stałej, pozostałe prezentowane są podczas wystaw czasowych i tematycznych. W muzeum zobaczyć można między innymi eksponaty wyjątkowe, takie jak np. ​pierwszy komputer PC – IBM 5150, replikę pierwszego komputera Apple,pierwszą konsolę domową Magnavox Odyssey, czy oryginalny automat Asteroids oraz bardziej popularne i znane w naszym kraju maszyny firm Commodore, Atari, Amiga, Nintendo, Sega, czy Pegasu​s.

Cennik wejściówek​:

  • Bilet Normalny: 20 zł
  • Bilet Ulgowy: 15 zł (do 18 lat/od 60 lat)
  • Bilet Darmowy: do 4 lat
  • Bilet Rodzinny: do 2 dorosłych, do 2 dzieci: 50 zł

Godziny otwarcia:

  • Wtorek – Piątek: 10:00-20:00
  • Sobota: 10:00 – 20:00
  • Niedziela: 10:00 – 18:00

Lokalizacja: Plac Orląt Lwowskich 20A, prawe skrzydło Dworca Świebodzkiego (od strony ulicy Robotniczej), obok  wystawy zwierząt egzotycznych.

Więcej informacji o Muzeum znaleźć można na stronie instytucji:​

www.gikme.pl

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button