Aktualności

Lands of Raynar miks RTS i RPG od Gaming Factory

Studio DeSand wraz z wydawcą Gaming Factory zapowiedziało pracę nad Lands of Raynar. Będzie to gra fabularna z otwartym światem, łącząca elementy RTS i RPG. Tytuł ma cechować się m.in. intrygującą fabułą, zróżnicowaną rozgrywką oraz unikalną mechaniką niewiedzy (knowledge system). Gra trafi na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X, w roku 2022.

Gracz wcieli się w Karię, jedną z ostatnich mieszkanek upadłych ziem, której towarzyszy mistyczny jelonek Ivy. Dużą rolę w fabule będzie odgrywać odkrywanie mroków przeszłości, tajemnicze przedmioty oraz mityczne stworzenie znane jako Mórrí. Ważną rolę odgrywać ma np. dodająca realizmu mechanika niewiedzy (knowledge system). Gracz będzie musiał sam zadbać o to, by zdobyć informacje dotyczące otaczającego go świata. Duże znaczenie mieć będzie tutaj m.in. wysyłanie zwiadowców i szpiegów, a także tworzenie kompleksowej sieci informacyjnej.

„Naszym celem jest połączenie bogatego i otwartego świata z wciągającą i rozbudowaną fabułą. Lands of Raynar to unikalna przygoda, osadzona w mistycznych realiach i pełna starożytnych sekretów. Kreujemy świat, który ma fascynować na wielu różnych płaszczyznach. Równie tajemniczy i wyjątkowy będzie też główny wątek fabularny, a historia wywoła w graczach bardzo różnorodne emocje. W wielu miejscach pojawią się też nawiązania do europejskich mitologii, w tym głównie celtyckiej i słowiańskiej” – mówi CEO DeSand, Jakub Struś.

Główne cechy gry:

  • fascynująca historia w otwartym świecie;
  • unikalny miks elementów RTS i RPG;
  • mistyczne stworzenia;
  • zaawansowane systemy destrukcji i fizyki;
  • odbudowa starożytnej cywilizacji;
  • realistyczna mechanika niewiedzy (knowledge system);
  • oprawa audiowizualna w celtycko-słowiańskich klimatach.

Datę premiery Lands of Raynar na PC (Steam), PlayStation 5 i Xbox Series X zaplanowano na 2022 r.

Gaming Factory S.A. nie wyklucza, że gra pojawi się też na konsoli Nintendo.

Lands of Raynar (Steam):
https://store.steampowered.com/app/1329390/Lands_of_Raynar/

Trailer:

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Back to top button