Aktualności

Kolejny Splat!FilmFest wystartuje w październiku

Czy można sobie wyobrazić lepsze świętowanie Halloween niż takie, które spędzimy oglądając filmy grozy? No raczej nie. Tym bardziej, że to właśnie w październiku wystartuje kolejna edycja Splat!FilmFest czyli festiwalu niszowych horrorów, ale nie tylko. Filmy w ramach eventu będzie można oglądać tak jak poprzednio w kinach warszawskich oraz wrocławskich w dniach 25-30 października. Będzie także możliwość oglądania on-line.

Dokładna rozpiska terminów przedstawia się następująco:

WARSZAWA (główna edycja): Kinoteka, 26 – 30 października

WROCŁAW: Kino Nowe Horyzonty, 26 – 30 października

Podobnie jak w ubiegłym roku będzie możliwość oglądania filmów festiwalowych on-line na platformie mojeEkino.pl. Jednakże ta opcja będzie dostępna nieco później – w dniach 3 – 13 listopada.

Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival jest festiwalem nowego kina grozy, fantastyki, kina gatunkowego i bezkompromisowego kina arthousowego. Misją festiwalu jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego. Trzon programu stanowią premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego (m.in. horrory, thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, s-f, fantasy), których nie można zobaczyć na żadnym innym festiwalu w Polsce i które nie posiadają jeszcze w Polsce dystrybucji kinowej.

W marcu 2022 roku Splat!FilmFest został uznany przez popularny amerykański magazyn Dread Central jednym z najlepszych horrorowych festiwali na świecie. To już kolejne wyróżnienie tej skali. Dwa lata wcześniej festiwal znalazł się na liście “25 najlepszych festiwali kina gatunkowego na świecie” amerykańskiego magazynu filmowego „Movie Maker Magazine”.

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button