Aktualności

Indie Pearls Awards 2022 – poznaliśmy zwycięzców

W miniony czwartek (9 lutego) mogliśmy poznać zwycięzców pierwszej edycji Indie Pearls Awards. Wydarzenie można było oglądać na kanale projektu w serwisie YouTube. Zespół jury wybierał finalistów z najciekawszych gier indie w pięciu następujących kategoriach: Najlepsza gra Indie, Najlepszy Design, Najlepsza Narracja, Najlepsza muzyka oraz Najlepszy Kierunek artystyczny. Wyłoniona została także Nagroda Publiczności, która została przyznana dla najlepszego tytułu wybranego w głosowaniu uruchomionym na stronie internetowej – indiepearlsawards.com

Na gali pojawiły się znane w środowisku giereczkowym osoby, które ogłosiły zwycięzców: Arkadiusz „Dark Archon” Kamiński (arhn,eu), Kasia Zielińska (Techland), Arkadiusz Reikowski, Maria Borys-Piątkowska (Flying Wild Hog) i Dawid „Spikain” Bojarski (CD-Action).

Podczas ceremonii nie zabrakło rozdawnictwa. Na czat co jakiś czas wrzucane były klucze do nominowanych gier, które oglądający mogli zgarnąć. Tutaj oczywiście dominowała zasada kto pierwszy ten lepszy.

Zaprezentowane zostały również statuetki – te prezentują się całkiem ciekawie. W ciągu najbliższych kilku dni zostaną rozesłane do zwycięzców.

Tak prezentują się zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

  • Najlepsza narracja: As Dusk Falls (Interior/Night);
  • Najlepsza muzyka: Metal: Hellsinger (The Outsiders);
  • Najlepszy kierunek artystyczny: Trek to Yomi (Leonard Menchiari, Flying Wild Hog);
  • Najlepszy design: Tunic (Tunic Team);
  • Najlepsza gra indie: Tunic (Tunic Team);
  • Nagroda publiczności: Stray (BlueTwelve Studio).

Czym w ogóle są Indie Pearls Awards? Jak możemy przeczytać na stronie projektu – „są to nagrody przyznawane najbardziej intrygującym, najciekawszym i najlepszym grom indie z całego świata. Zadaniem naszego zespołu, złożonego z influencerów i członków różnych redakcji growych, jest promowanie gier niezależnych, które nie powstają siłą potężnych studiów deweloperskich AAA.

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button