Aktualności

Gateway to Space – kosmiczna wystawa NASA w Warszawie

GATEWAY TO SPACE – największa na świecie wystawa o kosmosie pod patronatem NASA przybędzie do Polski. Ekspozycja prezentowana będzie od 19 listopada do 19 lutego 2017 roku w Warszawie przy ul. Mińskiej 65.

Po raz pierwszy wystawa pod patronatem NASA trafi do Polski. W jej ramach będziemy mogli obejrzeć wspaniałą kolekcję eksponatów wprost z US Space Rocket Center i NASA Visitor Center prezentująca historię kosmicznych podróży.

Na 3000 metrów kwadratowych prezentowanych będzie ponad 100 różnych eksponatów, a wśród nich będziemy mogli obejrzeć m.in. oryginalny moduł pochodzący ze stacji kosmicznej MIR, model międzynarodowej stacji kosmicznej ISS, modele rakiet m.in rakietę Sojuz, promy kosmiczne – Wostok oraz Woschod, dwutonowy silnik rakietowy, Sputnik 1, kapsułę Apollo, łazik księżycowy Lunar Rover uczestniczący w misji Apollo, autentyczne kokpity i elementy maszyn kosmicznych, oryginalne skafandry kosmonautów w tym umundurowanie Gagarina, asteroidy i kamienie księżycowe.

Będzie także dostępnych kilkanaście wyjątkowych symulatorów, które pozwolą m.in. odbyć lot na Księżyc, poczuć stan nieważkości, pomajsterkować przy stacji kosmicznej wśród gwiazd czy postawić swoją stopę na srebrnym globie.

Ekspozycja ukazuje techniczne i naukowe aspekty podróży w kosmos, skupiając się na historii misji kosmicznych i ich ścisłym związku z człowiekiem, przedstawiając przedmioty związane z codziennym życiem kosmonautów na orbicie okołoziemskiej.

Brzmi ciekawie, prawda? Sądzę, że dla miłośników wszystkiego co związane z kosmosem wystawa może okazać się nie lada gratką. Będziemy tam. Spodziewajcie się relacji 🙂

Miejsce: ul. Mińska 65, Warszawa

Czas: 12 listopad 2016 – 12 luty 2017

Bilety: od 25 zł


Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button