PlayTest

Steam Next Fest – najciekawsze dema festiwalu według NaPograniczu

W ramach tegorocznego Festiwalu Steam Next, który trwał w dniach 13-20 czerwca, można było ograć ponad dwa tysiące różnorodnych dem.

Festiwal Steam Next powrócił, a wraz z nim szansa na sprawdzenie całej masy dem. Z pośród ponad dwóch tysięcy ograłem ich nieco ponad 30, a do niniejszego wpisu wybrałem z nich te najlepsze. Oto lista 10 najciekawszych dem według NaPograniczu.net

Trochę mnie poniosło w tym roku z ogrywaniem dem

Anger Foot

DATA WYDANIA: 2023 | PRODUCENT: Free Lives | WYDAWCA: Devolver Digital

Dziwna gra FPP, w której walczymy z ludkami, przy ostro wkręcającej się w mózg muzie. Kopniak to nasza broń podstawowa, ale później w ruch idą gazrurki, kije, a nawet pistolety. Nie ma tu miejsca na błędy, szczególnie gdy przeciwników jest na levelu coraz więcej, a większość z nich uzbrojona w broń palną. Tym bardziej, że jesteśmy „na hita”. Za Anger Foot stoją ludki, które dały nam Broforce, a wydawcą będzie Devolver. Zapowiada się gruba vixa.

Agent 64: Spies Never Die

DATA WYDANIA: 2022 | PRODUCENT: Replicant D6 | WYDAWCA: Replicant D6

Który mamy rok? 2000? Wygląda na to, że Golden Eye 007 powraca, pod nieco zmienioną nazwą, bo ten FPS zupełnie nie kryje swoich inspiracji. W demku dostępny jest niestety jeden krótki poziom, który możemy ukończyć na trzy sposoby – różniące się poziomem trudności. Na każdym z nich mamy kilka zadań do wykonania. Im wyższy stopień trudności, tym tych zadań więcej musimy wypełnić. Gra wygląda jak tani port z Nintendo 64. Sterowanie jest drewniane i ułomne, przeciwnicy głupi niemiłosiernie, a grafika, no cóż, wygląda jak z minionej epoki. Jeśli zrobią coś z celowaniem to może być z tego niezła ciekawostka.

Metal: Hellsinger

DATA WYDANIA: 15 września 2022 | PRODUCENT: The Outsiders | WYDAWCA: Funcom

Jedna z najbardziej metalowych gier w jakie grałem. Rytmiczny shooter w bardzo mroczno-demonicznych klimatach. Muzyka metalowa i demony od dawien dawna ze sobą współgrają, a dodanie do tego zabijania w jej rytm jeszcze bardziej podgrzewa demoniczną atmosferę. W pierwszym kawałku możemy usłyszeć wokalistę z Dark Tranquility, w drugim tę nową laskę z Arch Enemy. Ależ to się wybornie sprawdza.

Contraband Police

DATA WYDANIA: Q4 2022 | PRODUCENT: Crazy Rocks | WYDAWCA: PlayWay S.A.

Ależ bieda gierka – pomyślałem chwilę po uruchomieniu, a później wsiąkłem. Zabawa polega na wcieleniu się w pana celnika. Siedzimy na przejściu granicznym i kontrolujemy pojazdy wraz z ich kierowcami próbującymi przedostać się przez granicę. Sprawdzamy papiery, rozbebeszamy auta (czasem dosłownie) w poszukiwaniu kontrabandy, kontrolujemy przewożone ładunki czy oby to co klient wiezie na pace zgadza się z tym co ma wbite w kwity. W przerwach jeździmy więźniarką żeby złapanych szmuglerów czy przechwyconą kontrabandę przekazać w ręce policji, robimy zakupy sprzętu pomocnego w rozbebeszaniu aut – łomy, siekiery, noże i inne. Z tego co widziałem na trailerach mają być jeszcze pościgi i obrona granicy niczym w jakimś Codzie przed nielegalnymi migrantami. Niby proste, nieco archaiczne ale całkiem przyjemne i wciąga. Demko pochłonęło mnie na dłużej niż przypuszczałem. Można się gierką zainteresować.

RIPOUT

DATA WYDANIA: 2022 | PRODUCENT: Pet Project Games | WYDAWCA: 3D Realms

W skrócie –  shooter, który mnie nie porwał. Wygląda ciekawie, dzieje się w kosmosie, przypomina nieco Doom3, wydawcą jest 3D Realms ale… no właśnie. Szału nie ma. Może to kwestia tego, że projekt jest we wczesnej fazie, a może to po prostu jest takie bezjajowe. Ma być coop, w którym możliwe, że ta gra zaoferuje więcej. Póki co zimna ryba, która na trailerach wygląda znacznie lepiej i ciekawiej.

Selaco

DATA WYDANIA: Demo on June 13. Full release in 2255 | PRODUCENT: Altered Orbit Studios |
WYDAWCA: Altered Orbit Studios

Nowa strzelanka na silniku GZDoom? Biorę w ciemno. Najsłabszym ogniwem jest dla mnie irytująca muzyka, oraz to, że wali od niej na kilometr japońszczyzną. Oprócz tego wszystko git. Jest szybko i dynamicznie. Szukamy kart dostępu, pancerzy i apteczek oraz eliminujemy kolejne fale przeciwników, czyli wszystko po staremu. Dla miłośników retro shooterów pozycja warta zainteresowania.

McPixel 3

DATA WYDANIA: 2022 | PRODUCENT: Sos Sosowski | WYDAWCA: Devolver Digital

Jak SOS zrobi MCPixela to nie ma ciula we wsi. Pamiętacie poprzednią część? No to generalnie tu jest to samo. Mamy krótkie zagadki do rozwiązania, ale znalezienie na nie sposobu będzie na swój sposób pokręcone i oczywiście nie tak oczywiste jakby się wydawało.

Hard West 2

DATA WYDANIA: Coming 2022 | PRODUCENT: Ice Code Games | WYDAWCA: Good Shepherd Entertainment

Demo było już co prawda dostępne wcześniej ale dopiero przy tej okazji udało mi się je ograć. Zabawę rozpoczynamy od napadu na pociąg z forsą. Można powiedzieć że standard jeśli chodzi o dobre westerny bo bez tego obowiązkowego punktu nie ma dobrego westernu 🙂 Gdy już się uporamy z przeklętym pociągiem lądujemy na mapie, którą niczym w Wasteland 3 będziemy przemierzać (z tym, że konno) w poszukiwaniu questów. W poprzednią cześć nie grałem więc ciężko mi się wypowiadać czy jest progres względem jedynki, ale tak czy tak zabawa jest przednia.

Loopmancer

DATA WYDANIA: 14 lipca 2022 | PRODUCENT: eBrain Studio | WYDAWCA: eBrain Studio

Cyberpunk, platformówka i roguelite z wyśmienitą oprawą i szybką akcją. Pachnie japońszczyzną (chociaż to chińszczyzna). Zacięte i szybkie oklepywanie mordy przeciwnikom, w cyberpunkowych klimatach. Gracze wcielają się w detektywa, który powraca do życia po niespodziewanej śmierci. Fabuła zapowiada się miałka i jako pretekst do rozgrywających się wydarzeń, ale ta akcja, te kolory, te światła, miodzio.

Midnight Fight Express

DATA WYDANIA: 23 08 2022 | PRODUCENT: Jacob Dzwinel | WYDAWCA: Humble Games

Jak dla mnie najlepsza z dostępnych gier w ramach Festiwalu Demek Steam. Szybki, nieco cyberpunkowy beat em up – inspirowany chyba nieco Ruinerem. Bardzo przyjemny i satysfakcjonujący. Co ciekawe projekt jest tworzony przez jednego gościa, czego w ogóle nie widać. No i ta muzyka w tle, wkręcająca się w mózg. Genialna, szybka, w klimatach dark synth wave – jak ktoś lubi takie dźwięki (na przykład ja) to będzie zachwycony i oczarowany. Pozostaje czekać do premiery, ta całe szczęście w sierpniu tego roku, a więc już dosłownie za chwilę. Aaa, gra ma wbudowany generator gifów, które są automatycznie tworzone po co lepszych kombosach – będzie spam na TT. Czekam niecierpliwie i zacieram rączki.

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button