Aktualności

Farathan – 2 osobowe studio robi nowego Gothica

Farathan to ambitny projekt, chcący dorównać grom z segmentu AAA i zostać Gothikiem XXI wieku. Najciekawsze jest jednak to, że za projektem stoją dwie osoby, i chcą go ukończyć w takim właśnie składzie. Jak plany mają się do rzeczywistości przekonamy się już niedługo, bowiem 7 marca ruszy kampania na Kickstarterze, a tydzień później – 15 marca – udostępnione zostanie demo (około 2 godziny zabawy, póki co angielski voiceover + napisy). Czy gracze polubią ten projekt i rzucą groszem? Przekonamy się już w marcu. 

Fabuła gry opowiada o losach najstarszego (i najbardziej utalentowanego) syna cesarza, Eristana. Ty jako gracz musisz pomóc mu uratować świat przez złem, które rośnie na ziemiach cesarstwa. Plotki o śmierci Twojego ojca otworzyły drogę do koronacji, na którą zostałeś wezwany do stolicy, Elionu. Ale to wcale nie będzie łatwa podróż.

Będziesz miał do wyboru wstąpienie do jednej z trzech gildii, a także poprzez ten wybór jednej zdecydujesz o dalszych losach całego cesarstwa. Czy chcesz kontynuować wizję ojca? Przywrócić jedno ze starych królestw? Czy może zmienić kraj w państwo religijne wyznające jedynego „prawdziwego” boga? Wybór należy do Ciebie.

Strona projektu: https://farathan.com/  

Gra realizowana jest na silniku Unreal Engine 4, a prace ruszyły we wrześniu 2020. Szczerze podziwiamy ogrom pracy włożony w projekt w tak krótkim czasie, życzymy twórcom wytrwałości i będziemy z zainteresowaniem śledzić dalsze losy Farathana.

Trailer:

Gameplay:

https://www.youtube.com/watch?v=GWnb_Qj-h0E

 

 

Alexandretta

Kobieta gracz. Po godzinach pracy, z zapałem i piekielnymi ognikami w oczach biega po lochach i tłucze bogu ducha winne zombie czy inne szkielety. Miłośniczka wszelkiej maści cRPG. Notoryczne problemy z wyborem klasy i rasy, bo wszystko fajne... W chwilach zwątpienia zatraca się przy dźwiękach mieczy, roztrzaskiwanych tarcz i okrzyków bojowych, słuchając wiking metalu z zimnej, niegościnnej, odległej Skandynawii. Czasem zdarzy jej się pograć w jakąś strategię bądź nawet w FPP, ale tylko na easy, żeby nie psuć sobie niepotrzebnie nerwów.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button