Aktualności

Electro Ride zadebiutowało na Nintendo Switch

Neonowe, retrofuturystyczne Electro Ride: The Neon Racing miało swoją premierę na Nintendo Switch. W lipcu br. gra zadebiutowała na PC i spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez graczy. Stworzone przez Sylwestra Osika zręcznościowe wyścigi obecnie mają 80% pozytywnych recenzji na Steam.

Elementem wyróżniającym Electro Ride na tle innych wyścigówek niewątpliwie jest jej neonowa oprawa graficzna, pojazdy wzorowane na tych z czasów PRL oraz trasy inspirowane krajami bloku wschodniego. A wszystko to przy oryginalnej ścieżce dźwiękowej w klimatach retro synthwave.

Sylwester Osik – twórca gry:

Electro Ride to neonowa ścigałka pełna wyrazistych barw, dużych prędkości i wrażliwych na kolor pasów nitro. To oczywiście gra mocno zręcznościowa, przy czym spore znaczenie ma też fizyka. Każdym autem jeździ się nieco inaczej, a czasem konieczne jest hamowanie. Całość jest osadzona w alternatywnym świecie, który łączy w sobie szarobure realia środkowowschodnich państw europejskich w XX w. z retrofuturystycznym szaleństwem neonowym.

Pojazdy występujące w grze są wzorowane na tych produkowanych w XX wieku w krajach bloku wschodniego (PRL, NRD, Czechosłowacja, Bułgaria i ZSRR) i jeżdżących w tamtych czasach po naszych drogach. Fani motoryzacji nie powinni mieć problemów z rozpoznaniem inspiracji stojących za neonowymi „potworami” szybkości. Same trasy oparto na miastach z państw należących w latach 1945-1989 do komunistycznej strefy wpływów (m.in. Warszawa, Berlin Wschodni, Praga, Sofia i Moskwa).

W Electro Ride: The Neon Racing gracze znajdą kilka mocno zróżnicowanych trybów rozgrywki. Podstawowym jest rozbudowany tryb story, którego ukończenie zajmuje średnio ok. 4 godzin na najłatwiejszym poziomie trudności. W ramach tego trybu gracz startuje w różnego typu wyścigach, a co kilka ukończonych tras musi zmierzyć się z bossem. Dostępne są też dodatkowe tryby, w tym time attack, last man standing i ghost race. Możliwa jest również gra wieloosobowa na podzielonym ekranie (split screen).

Główne cechy gry:

  • neonowe szaleństwo wyścigowe;
  • alternatywna rzeczywistość w retrofuturystycznym stylu;
  • 21 zróżnicowanych samochodów;
  • wiele trybów gry (m.in. story, time attack i last man standing);
  • 20 tras w krajach bloku wschodniego;
  • gra wieloosobowe w trybie split screen;
  • oryginalna ścieżka dźwiękowa w klimatach synthwave.

Nintendo eShop:

https://www.nintendo.com/games/detail/electro-ride-the-neon-racing-switch/

Steam:

https://store.steampowered.com/app/696150/Electro_Ride_The_Neon_Racing/

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button