Main menu

Grakademik w ŁDK #40

W najbliższy piątek (26 czerwca) o godzinie 18:00 w Łódzkim Domu Kultury już po raz czterdziesty spotkają się amatorzy dyskutowania na tematy związane z grami komputerowymi.

Kolejne wydarzenie z cyklu Grakademik, organizowane przez Dominikę Staszenko i Marcina M. Chojnackiego, poświęcone będzie zagadnieniom immersji, emersji oraz samoświadomości medium. Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym uczestnicy spotkania będą mieli okazję zastanowić się w jaki sposób fikcyjne światy gier angażują uczestników oraz jakie elementy medium pomagają w procesie zanurzenia w wykreowaną rzeczywistość. Nie zabraknie także dyskusji o tym, co antyimmersyjne, czyli wybijające ze świata gry lub utrudniające wniknięcie w prezentowane na ekranie wydarzenia. Rozważaniom poddana będzie także kwestia dyspozytywu i jego wpływu na poczucie przebywania w wirtualnej rzeczywistości.
W Grakademikach uczestniczą łódzcy twórcy, publicyści, badacze i przede wszystkim miłośnicy gier komputerowych zainteresowani refleksją nad obiektem ich zainteresowania, wymianą poglądów i spostrzeżeń w gronie prawdziwych pasjonatów. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a głos w moderowanej przez organizatorów dyskusji może zabrać każdy z uczestników.

26 czerwca 2015 r. Grakademik #40

Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, sala 408, IV piętro
Organizatorzy: Grakademia – Dominika Staszenko, Marcin M. Chojnacki

https://www.facebook.com/Grakademia

Wstęp bezpłatny

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Słów kilka o co chodzi

Napograniczu.net to gry, planszówki, filmy, książki, wydarzenia z perspektywy pary po trzydziestce.

Kontakt

Chcesz się z nami podzielić ciekawym tematem?
Robisz grę i chciałbyś żebyśmy o niej napisali?

Skontaktuj się z nami:

kontakt@napograniczu.net