Aktualności

Cykl inkwizytorski Jacka Piekary zostanie zegranizowany – list otwarty autora

Dzisiaj wydawnictwo Fabryka Słów na swoim fanpage’u zamieściło list otwarty Jacka Piekary w sprawie egranizacji cyklu inkwizytorskiego. Jakby nie było najsłynniejszego dzieła pisarza, na które składa się 12 tomów powieści oraz opowiadań. Już od jakiegoś czasu po sieci krążyły pogłoski jakoby miała powstać gra, bądź gry dziejące się w świecie, w którym to Jezus zstąpił z krzyża by ukarać swoich prześladowców i tych, którzy w niego nie uwierzyli. Póki co na tą chwilę nie wiadomo czy bohaterem będzie Mordimer Madderdin – Inkwizytor Jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu. Na więcej szczegółów trzeba będzie poczekać do czerwca – kiedy to na konferencji prasowej zostaną ujawnione bliższe szczegóły dotyczące projektu.

 

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele

jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa, że rozpoczynają się prace nad wysokobudżetową grą komputerową, której akcja zostanie umiejscowiona w wykreowanym przeze mnie świecie powieści oraz opowiadań o inkwizytorach. Ten opisany do tej pory w dwunastu tomach świat to uniwersum alternatywnego Renesansu. Tutaj imperator Jezus Chrystus czczony jest jako Mściciel i Zdobywca, chrześcijaństwo zmaga się z wyznawcami Starych Bogów i adeptami czarnej magii, a anioły i demony jawnie ingerują w życie ludzi.

Umowa zawarta z firmą The Dust, nad którą to umową pracowaliśmy prawie kwartał w porozumieniu ze specjalizującymi się w kwestiach praw autorskich kancelariami prawnymi, mówi iż wykreowana przez nas gra będzie dostępna na wszystkie wiodące platformy sprzętowe (teraźniejsze i przyszłe). Dopuszczamy również możliwość powstania gry lub gier na platformy mobilne.

Bliższe szczegóły dotyczące projektu zostaną przedstawione na czerwcowej konferencji prasowej, a ja ze swojej strony chciałbym tylko odpowiedzieć na jedno, często powtarzające się pytanie: czy fabuła zachowa mroczny i ponury klimat literackiego pierwowzoru? W porozumieniu z firmą The Dust uznaliśmy, że bardzo nam będzie na tym zależało i że opracujemy grę, nastawiając się na sklasyfikowanie jej co najmniej jako PEGI 16. Czeka nas wiele miesięcy pracy nad projektem i mam szczerą nadzieję, że będziemy oddawać Państwu gotowe dzieło z jeszcze większym entuzjazmem niż teraz, kiedy stawiamy pierwsze kroki.

Moim marzeniem jest, abyśmy mogli powiedzieć graczom: „zaprowadzimy was do miejsc, gdzie przeżyjecie unikalne przygody i gdzie spotkacie ludzi, o których na dobre czy na złe, będziecie myśleli jako o wrogach i przyjaciołach z krwi i kości. Chcemy was zabrać nie tylko na przygodową karuzelę, ale również na emocjonalny rollercoaster. I jeśli zejdziecie z niego uczuciowo obolali i poharatani, to pamiętajcie: właśnie o to nam chodziło!”

Będę miał przyjemność uczestniczyć w działaniach zespołu, wykorzystując zarówno moje doświadczenie literackie, jak i doświadczenie zawodowe obejmujące kilkanaście lat pracy w pismach poświęconych grom komputerowym, która to praca pozwoliła mi na zyskanie wiedzy o tym segmencie rynku rozrywki.

Jednocześnie chciałbym zapewnić Czytelników, że współpraca z firmą The Dust nie powinna negatywnie odbić się na moim terminarzu literackim. W ciągu najbliższego roku do księgarń trafią trzy książki z cyklu traktującego o „świecie inkwizytorów”. W tej chwili pierwsza z nich („Przeklęte krainy”) jest gotowa i czeka na druk, druga („Przeklęte kobiety”) właśnie powstaje, a trzecia (kończący tetralogię tom „Płomień i krzyż IV”) jest na etapie konspektu.

Na koniec chciałbym podziękować Jakubowi Wolffowi, prezesowi firmy The Dust, za rzeczowe negocjacje prowadzone w duchu dążenia do osiągnięcia konsensusu. Pozostaje tylko życzyć sobie, by udało nam się tak samo bezkonfliktowo pracować, jak bezkonfliktowo negocjowaliśmy. A wszystkich Państwa proszę: bądźcie z nami, kibicujcie nam i trzymajcie za nas kciuki!

Serdecznie pozdrawiam
Jacek Piekara

Źródło: https://www.facebook.com/fabryka/posts/10157129236093774?__tn__=K-R

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button