Pozostałe

Command & Conquer Remastered – jak wyeksportować muzykę

Command & Conquer Remastered ma nie tylko poprawioną grafikę, kilka ciekawych ficzerów, czy nieco zmodernizowane sterowanie. Ma także, może nawet najważniejsze dla co poniektórych, zremasterowaną ścieżkę dźwiękową, uzupełnioną o dodatkowe bonusowe utwory. Pierwszą rzeczą, o jakiej pomyślałem gdy już dorwałem się do ogrywania tego tytułu było – jak wyeksportować muzykę.

Wersja zremasterowana posiada kapitalnie zajebistą rzecz – szafę grającą. Dzięki temu rozwiązaniu mamy dostęp do ponad 100 utworów (blisko 200 jeśli doliczymy klasyczne utwory w niskiej jakości), z których możemy sobie złożyć własną playlistę. Uprzedzając pytania – Hell March też jest, w czterech wersjach.

No dobra, ale jak byśmy chcieli sobie wyeksportować tę playlistę i słuchać jej na przykład w aucie, to co wtedy? Nic nie stoi ku temu na przeszkodzie. Potrzebujemy jeden programik (dwa jakbyśmy chcieli zgrać sobie pliki do mp3) i ten krótki poradnik.

1. W pierwszej kolejności musimy pobrać program OSBIGEditor64Bits. Znajdziemy go na poniższej stronie:

2. Wypakowujemy archiwum OSBIGEditor64Bits.zip  – na przykład przy pomocy 7zip, do wybranego katalogu i uruchamiamy bigeditor.exe

3.  Z menu wybieramy File –> Open –> a następnie przechodzimy do katalogu, w którym zainstalowaliśmy command & conquer remastered. Domyślnie:

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\CnCRemastered\Data

4. Wybieramy “MUSIC.MEG”

5. Z menu przechodzimy do Edit -> Extract All i wybieramy folder, w którym zostaną zapisane pliki muzyczne.

 

6. Klikamy Ok i to by było w sumie tyle.

Pliki zostaną zapisane w wybranej lokalizacji. Z tym że jako wav. Jeśli zależy nam na formacie mp3, to pliki trzeba będzie przekonwertować. W tym celu użyłem popularnego odtwarzacza muzycznego Aimp:

http://aimp.com.pl/

 

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button