Aktualności

Batora: Lost Haven – ciekawe połączenie action RPG z twin-stick shooterem

Batora: Lost Haven jest ciekawym połączeniem gry przygodowej i akcji. Jej historia toczy się w dalekiej przyszłości, w której Avril, nasza 16 letnia bohaterka, straciła wszystko, a potem dowiaduje się, że to od niej zależy dalszy los planety.

Gra ma nielinearną fabułę, której bieg zależeć będzie decyzji podjętych przez gracza. Kwestia moralności nie jest czarno-biała, a dobro i zło dzieli bezlitośnie cienka granica. Podczas wędrówki Avril przemierzy galaktykę i odwiedzi obce planety, na których wykorzysta swoje zdolności w konfrontacji z potężnymi przeciwnikami. Zmierzysz się także ze złożonymi łamigłówkami i zadaniami zlecanymi przez mieszkańców obcych światów. Każda podjęta decyzja wpłynie na kierunek przygody i na sposób realizacji ostatecznej misji: odbudowy Utraconej Przystani.

Tym co ma wyróżniać Batora: Lost Haven i czym chwalą się twórcy jest unikalny system walki. Łączący w sobie cechy typowe dla gatunków hack‘n’slash i twin-stick shooter. W grze nie zabraknie również łamigłówek oraz zagadek logicznych, które nadają grze nieco przygodówkowego sznytu.

Pierwsze recenzje Batora: Lost Haven są bardzo pozytywne. Gracze doceniają przede wszystkim responsywne sterowanie, angażującą historię, zagadki środowiskowe oraz styl artystyczny z kreskówkowym zacięciem.

Na naszym rynku – z niewielkimi wyjątkami – premiera przeszła praktycznie niezauważona. Jedynie chyba Grajmerki zrobiły recenzję, która raczej nie zachęca, bo wystawiły grze 4/10 – co uzasadniły następująco:

Mam wrażenie, że Batora sprawdziłaby się dla młodzieży w wieku 12+ bardziej, niż wśród dorosłej audiencji. Część bardzo casualowych graczy, którzy nie oczekują od gry żadnego wyzwania, a chcą jedynie przeżyć małą przygodę oraz sprawia im radość czytanie tekstów droczących się ze sobą nastolatek (całkiem zabawny element gry, polecam), możliwe, że też znajdzie w tej grze ukojenie. Jeśli jesteś weteranem gier komputerowych i ograłeś już niejedno, to nie znajdziesz tutaj niczego wyjątkowego. Wszystko jest zrobione poprawnie, wzorowo i ostatecznie nijak. Zupełnie jakby twórcy bali się eksperymentowania we własnej produkcji. grajmerki.pl

Ciekawe zatem skąd się wzięło tyle pozytywnych opinii na Steam.

Batora: Lost Haven zadebiutowała 20 października 2022 roku. Gra jest dostępna na PC oraz konsolach: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S/X.

Cena regularna na Steam: 109 zł.

 

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button