Aktualności

Wiedźmin – miał być film będzie serial chociaż w sumie film również

Wiele się spekulowało o tym, co będzie z nową ekranizacją Wiedźmina, szczególnie po informacji, że to Platige Image miało zająć się jego produkcją, z Tomaszem Bagińskim  jako reżyserem. Zastanawiano się, czy będzie to produkcja fabularna czy też może animacja, chociaż po informacji o budżecie jakim miała by dysponować produkcja emocje nieco opadły. Jak się jednak okazuje, wcale tak najgorzej nie będzie, bo za realizację chce się zabrać jeden z największych serwisów streamingowych – Netflix.

Najprawdopodobniej jednak filmu nie będzie. Skończy się na serialu, który powstanie przy udziale Netflix i Sean Daniel Company. Chociaż czy to zła wiadomość? Zdecydowanie wolałbym serial niż skondensowaną do dwóch godzin chaotycznie poprowadzoną opowieść, starającą się upchnąć jak najwięcej wątków.

W październiku pisałem o tym, co by było gdyby za Wiedźmina zabrało się HBO i wyprodukowało coś na wzór Gry o Tron. Już raczej nie trzeba snuć domysłów, bo sen zaczyna się urzeczywistniać. I chociaż de facto nie będzie to HBO tylko Netflix, to możemy być raczej spokojni, bo słabych seriali ostatnio nie robią. No chyba, że są to drugie sezony (vide DarDevil, którego pierwszy sezon był ok, a z drugiego zrobiła się w pewnym momencie opera mydlana).

„Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej”. Ten cytat zna każdy fan sagi “Wiedźmin”. Morze kawy, nieprzespane noce i wielogodzinne spotkania. To jest za nami. A przed nami oraz Netflix i Sean Daniel Company produkcja serialu na podstawie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, którego jednym z reżyserów będzie Tomek Baginski. Stało się!

źródło: https://www.facebook.com/platigeimage/?fref=nf

Gdyby było jeszcze mało dobrych wiadomości, to społeczność z arhn.eu zabrała się za tworzenie filmu dokumentalnego podsumowującego tworzenie growego Wiedźmina, chcąc tym uczcić 10-lecie powstania gry.

Komputerowy Wiedźmin obchodzi w październiku swoje 10. urodziny. Z tej okazji, od ponad pół roku, pracujemy w pocie czoła nad przygotowaniem pełnometrażowego filmu dokumentalnego. W produkcji powstającej przy nieocenionej pomocy studia CD Projekt Red przedstawimy historię narodzin tytułu przełomowego dla polskiej branży gier wideo z perspektywy kilkunastu kluczowych postaci odpowiedzialnych za niego na różnych etapach jego tworzenia. Materiał będzie zawierał niepublikowane wcześniej zdjęcia, szkice produkcyjne i historie. Premierę filmu przewidujemy na jesień 2017, w samą porę na celebrację dekady Wiedźmina CD Projektu. Produkcja zostanie udostępniona za darmo na naszym kanale Youtube w formacie 4K, w 60 klatkach na sekundę.
Materiał powstaje dzięki pomocy niesamowitej społeczności arhn.eu, która wspierając nas w serwisie http://patronite.pl/arhneu , przyczynia się bezpośrednio do produkcji tego i wielu innych nieogłoszonych jeszcze materiałów dokumentujących historię gier wideo.
Wspierając nas na Patronite (bądź innymi metodami opisanymi na stronie http://arhn.eu/wsparcie ), bezpośrednio pomagasz nam spełniać naszą archiwistyczną misję darmowego dostępu do informacji o znaczeniu historycznym.

źródło: https://www.facebook.com/arhn.eu/?fref=ts

A jakby nadal było wam mało wieści z wiedźmińskiego świata, to jeszcze w tym miesiącu (dokładnie 24 maja) rusza otwarta beta karcianki Gwint – dostępna na PC oraz konsole Xbox One i PS4.

źródło: https://www.playgwent.com/pl/news

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button