Aktualności

Ultimate Summer – krwawe tower defense

Nowy projekt studia Asmodev, pokręcona mieszanka prymitywnej młócki à la Serious Sam oraz niekoniecznie heroicznej obrony w stylu gier tower defense – dostępny jest na Steam w Early Access. To najbardziej krwawe w historii tower defense ma trafić później również na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Nad Ultimate Summer pracuje polskie studio Asmodev, które ma na koncie wydane już na PC rytmiczno-demoniczne Infernal Radiation. Równocześnie studio nadal tworzy swoje opus magnum, jakim ma być Priest Simulator. Wydawcą Ultimate Summer jest Ultimate Games S.A.

Nowy projekt studia łączy w sobie elementy klasycznych strzelanek i gier tower defense. Rozgrywka skupia się na jednoosobowej rozwałce i oferuje zbieranie surowców oraz ustawianie pułapek i wieżyczek. Według twórców, Ultimate Summer to miks dobrze znanych graczom elementów i mechanik, a jednocześnie najbardziej krwawa gra typu tower defense w historii tego gatunku.

„Chcieliśmy zrobić do bólu generyczne tower defense. Po części się udało, bo w istocie jest to odgrzany kotlet sojowy. Po części się nie udało, bo wyszedł pełnokrwisty. To dlatego, że dorzuciliśmy mechaniki typowe dla innych gatunków. Zbieranie surowców, arsenał broni, sklepy, rozwój postaci, hemoglobina, halucynacja, dwutlenek węgla, taka sytuacja” – bredzi w amoku jeden z twórców gry, Mim.

Ultimate Summer opowiada nieszczególnie subtelną historię emerytowanego rzeźnika, który trafia na Wyspę ZOO, by spędzić tam ciche wakacje. Niestety, specyficzny bohater przypadkowo miesza się w konflikt ze zjednoczonymi siłami Nieba, Piekła, Czyśćca, Cthulhu, Mięsożerców i Obcych.

Już od debiutu we wczesnym dostępie Ultimate Summer będzie w pełni grywalne i możliwe do ukończenia. W trakcie kilku kolejnych miesięcy ekipa Asmodev zamierza m.in. wprowadzić nowy system udźwiękowienia, rozszerzyć ścieżkę dźwiękową oraz dodać nowe poziomy trudności.

Ultimate Summer – główne cechy:

  • miks strzelanki i tower defense;
  • historia, której nie da się zapomnieć;
  • zbieractwo surowców i dusz;
  • Niebo, Piekło, Czyściec, Cthulhu, Mięsożercy i Obcy;
  • 30 typów przeciwników i 14 bossów;
  • dużo broni, jeszcze więcej pułapek i wieżyczek;

Datę premiery na PC (Steam Early Access) ustalono na 15 stycznia 2021 r., a na maj br. przewidziano ostateczną premierę. Gra zawita też na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

 

Steam:

https://store.steampowered.com/app/664460/Ultimate_Summer/

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Back to top button