Aktualności

SQL Exercises – portal z zadaniami dla sql

Niniejszym mamy przyjemność ogłosić, że współautorka napograniczu.net, znana pod pseudonimem Alexandretta, stworzyła (z drobną pomocą Kr4wca [ja Ci dam, że z drobną pomocą :P – Kr4wi3c]) serwis edukacyjny, mający na celu pomoc osobom uczącym się języka baz danych – SQL.

Znajdziecie tam przede wszystkim sporo zadań do wykonania (w tej chwili nieco ponad 50), podzielonych na cztery kategorie pod względem trudności i złożoności zapytań (kilkanaście-kilkadziesiąt ćwiczeń na kategorię, każde z podanymi oczekiwanymi wynikami oraz rozwiązaniem), a także informacje jak zainstalować server bazodanowy (Microsoft SQL Server), program do jego obsługi (Management Studio) oraz bazy, z których korzystamy (ogólnodostępne, darmowe; prosta baza Northwind oraz bardziej złożona AdventureWorks).

Strona cały czas jest w fazie rozwoju. Staram się dokładać nowe zadania regularnie, ale ponieważ mam też inne zajęcia (np praca), to większe partie ćwiczeń pojawiają się przeważnie w weekendy.

Strona, nazwana SQL Exercises, znajduje się pod adresem sql-exercises.edu.pl

Alexandretta

Kobieta gracz. Po godzinach pracy, z zapałem i piekielnymi ognikami w oczach biega po lochach i tłucze bogu ducha winne zombie czy inne szkielety. Miłośniczka wszelkiej maści cRPG. Notoryczne problemy z wyborem klasy i rasy, bo wszystko fajne... W chwilach zwątpienia zatraca się przy dźwiękach mieczy, roztrzaskiwanych tarcz i okrzyków bojowych, słuchając wiking metalu z zimnej, niegościnnej, odległej Skandynawii. Czasem zdarzy jej się pograć w jakąś strategię bądź nawet w FPP, ale tylko na easy, żeby nie psuć sobie niepotrzebnie nerwów.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button