Aktualności

Secret Service wytrzymał tylko dwa numery [Aktualizacja]

To już jest koniec Secret Service. Pismo wytrzymało tylko przez dwa numery. Okazało się, że prawa do tytułu były licencjonowane na mocy umowy. Pismo będzie się jednak ukazywać dalej i to w dodatku w cyklu miesięcznym.

Aż chcę w tym miejscu zakrzyknąć – A nie mówiłem?!. Przepowiadałem, że ukażą się maksymalnie dwa numery tego pisma. I tak też się dzieje. Secret Service znika ponownie z rynku. Zostać ma zastąpiony przez pixelthemagazine.

Wszystko od samego początku było grubymi nićmi szyte. I jak to jest w końcu z Nowakiem? Odszedł z SS? Na mieście mówią, że tak się właśnie stało. No więc skoro tak to czemu w ostatnim numerze dalej figuruje w stopce jako dyrektor artystyczny skoro go nie ma?

Oświadczenie wydawcy cytując za FB:

Drodzy Czytelnicy!

Ponad miesiąc temu spore zamieszanie wywołało pojawienie się na Facebooku oświadczenia Waldemara „Pegaza” Nowaka. W mediach społecznościowych wielu oczekuje reakcji i pełnej odpowiedzi na wszelkie pytania natychmiast. Nie zawsze jest to możliwe, czasem trzeba poczekać, aby realne życie dogoniło deklaracje. Dziś w końcu jest czas, kiedy możemy dokładniej opisać stan rzeczy.

Idea Ahead (wydawca) nie dysponuje już prawami do marki „Secret Service”. Wróciły one do właściciela, czyli spółki Bronwald. Prawa do tytułu były licencjonowane na podstawie umowy, która wygasła. Oznacza to, że nie będziemy już wydawać czasopisma pod tytułem „Secret Service”. Nie mamy żadnej wiedzy, czy pismo pod tą nazwą będzie się nadal ukazywało – decyzje w tym zakresie leżą wyłącznie po stronie właściciela tytułu.

To jednak tylko koniec pewnego etapu. W dalszym ciągu będziemy wydawać magazyn poświęcony kulturze gier wideo, zgodnie z wizją jaką przedstawialiśmy dotychczas. Czasopismo tworzyć będzie ten sam lub bardzo zbliżony skład redakcyjny, z Piotrem Mańkowskim jako redaktorem naczelnym. Zostaje z nami też cała załoga, dzięki której magazyn się ukazuje.

Nastąpią oczywiście zmiany – oczekiwane zarówno przez Was, a także konieczne w naszej opinii, a których dotychczas z różnych względów nie mogliśmy zrealizować. Poza zmianą nazwy, od następnego numeru kończymy z cyklem dwumiesięcznym. Od roku 2015 nasz magazyn będzie się ukazywał co miesiąc. Pojawi się wydanie elektroniczne w formie aplikacji, z dodatkową zawartością multimedialną. Powstaje nowy layout i podział treści wewnątrz. Redakcja przenosi się do nowego biura na warszawskich Kabatach. Będzie nowa strona www z blogami autorów. Uruchamiamy możliwość zamawiania prenumeraty, a także Forum. Co do Forum: rejestracja wymagać będzie zaproszenia, które mogą wysyłać do znajomych osoby już na nim zarejestrowane. W pierwszej kolejności zaproszenia do dołączenia do Forum otrzymają wszyscy, którzy wsparli akcję na PolakPotrafi.pl.

Niezależnie od decyzji właściciela „Secret Service” o dalszym jego losie, pragniemy poinformować Wspierających projekt na PolakPotrafi.pl, że otrzymacie kolejne numery wydawanego przez nas czasopisma, niezależnie od tego, czy „Secret Service” będzie się ukazywał nadal, czy nie. Wszyscy którzy wsparli akcję choć złotówką, otrzymają kody umożliwiające darmowy dostęp do najbliższego wydania (Web, Google Play, AppStore). Wszyscy, którzy zdecydowali się w czasie akcji na nagrody z drukowaną wersją magazynu (niezależnie od wybranej ilości wydań), otrzymają bezpłatnie nowy numer naszego magazynu w wersji papierowej, wraz z przesyłką na terytorium Polski. Osoby, które miały otrzymać sześć kolejnych wydań, również otrzymają najbliższe wydanie „gratis” – czyli jeszcze w sumie pięć numerów, zamiast czterech. W ten sposób pozwolimy Wam ocenić, czy nadal warto być z nami.

Jest nam przykro, że musimy opuścić to miejsce. Zrobiliśmy przez ostatnie kilka miesięcy wiele, aby nie musiało do tego dojść. Chcemy być bliżej Was, również w okresie pomiędzy wydaniami magazynu, czy to na Forum, czy na portalach społecznościowych. Aby jednak tak było, nie możemy naszego czasu i energii poświęcać bezsensownym sprawom, nazwijmy je „formalnym” i wszelkim zadawnionym sporom, z którymi nie mamy nic wspólnego.

Czas pisać własną historię. Tworzenie miesięcznika to nowe wyzwanie. Decyzja o przyspieszeniu cyklu wydawniczego była konieczna – tylko w ten sposób możemy dostarczyć Wam jakość, która nas usatysfakcjonuje. Tak więc przed nami ekscytująca misja samodzielnego tworzenia nowego, niezależnego tytułu na rynku prasy growej! Mamy to szczęście, że możemy realizować marzenie, a to jest coś. Dziękujemy i bądźcie z nami!

Robert Łapiński / wydawca

Tutaj można poczytać o obrzucaniu się błotem i wylewaniu wiader pomyj:

https://www.facebook.com/secretservicemagazine – fanpage zniknął z Facebooka. Zbyt duży shitstorm się widać zrobił.

Wszystkie żale i pretensje przeniosły się tutaj:

https://www.facebook.com/pixelthemagazine

A tu można zagłosować:

http://strawpoll.me/3163846

[AKTUALIZACJA]

Dzisiaj miało ruszyć forum. Jest już gotowe ale niestety nie ruszy. Powód? Dzisiaj jest za głośno – jak to Łapiński ujął. Coś mi się zdaje, że to jednak bardziej chodzi o to by zdenerwowani fani nie wylewali tam swoich żalów.

/najlepszy komentarz z FB na temat forum:

a a propos forum – czy otworzycie je 10.12 czy 15.12, spłynie gównem w ilościach przekraczających fekalne wyobrażenie może lepiej dać się ludziom wyżyć wcześniej niż później

 

 

To co się właśnie stało nawet nie jest śmieszne. Nie jest nawet żałosne. Pokazuje nam za to jak utopić górę pieniędzy w czymś co od początku nie miało na dłużej racji bytu.

Pojawiło się światełko w tunelu i może cała akcja nie skończy się pozwem zbiorowym. Otóż wydawca poinformował, na razie w zamkniętej grupie Secret Action, że Ci którzy wsparli SS, a nie chcą Pixela będę mogli ubiegać się o zwrot  pieniędzy.

Ustaliliśmy wspólnie z ekipą PolakPotrafi, że osoby, które wsparły akcję i jej ramach miały otrzymać 6 wydań czasopisma będą miały wybór. Mogą otrzymać kolejne numery pod nowym tytułem (czyli pozostałe 4) oraz dodatkowo najbliższe wydanie dodatkowo (czyli otrzymać w sumie 5 wydań jeszcze) w ramach udzielonego wsparcia. Będą też miały drugą możliwość – uzyskać proporcjonalny zwrot kwoty wsparcia za pozostałe wydania, jeżeli nie są zainteresowani otrzymaniem ich pod nowym tytułem. Pracujemy wspólnie z ekipą PolakPotrafi nad przygotowaniem stosownej informacji do właściwych osób.

Źródło: http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,17117418,Zaplaciliscie_za_Secret_Service_i_nie_chcecie_Pixela_.html

[AKTUALIZACJA 15.12.2014] 

Będą zwroty kasy. Pojawiło się także słowo przepraszamy (użyte aż dwa razy):

Drodzy!
Przede wszystkim raz jeszcze pragniemy gorąco podziękować Wam za wsparcie i przeprosić za zaistniałe zamieszanie. Mamy już gotowe rozwiązanie dla Wspierających, którzy w ramach nagrody mają 6 kolejnych wydań czasopisma w druku bądź cyfrowo. Dotyczy to nagród „Chcę wszystko cyfrowo”, „Pakiet uzupełniający” oraz „Chcę wszystko drukiem”.

PIERWSZA OPCJA
Dostarczamy Wam kolejne wydania pisma pod nowym tytułem. Dodatkowo w ramach dodatkowego podziękowania za wsparcie i zaufanie otrzymujecie jeden numer dodatkowo – czyli przed Wami 5 zamiast 4 kolejnych wydań. Jeżeli decydujecie się na tę opcję – po prostu ci z Was, którzy zamówili druk – otrzymają 5 kolejnych wydań czasopisma pocztą pod wskazany adres, a ci którzy wybrali wersję cyfrową – również otrzymają dostęp do 5 kolejnych wydań w wersji cyfrowej.

DRUGA OPCJA
Wiemy, że są wśród Was tacy, którzy z różnych względów nie są zainteresowani otrzymywaniem kolejnych wydań pisma pod tytułem innym niż Secret Service. W pełni Was rozumiemy i raz jeszcze przepraszamy, że czujecie się zawiedzeni. Dla Was umożliwiamy w porozumieniu z serwisem PolakPotrafi.pl rezygnację z otrzymywania kolejnych wydań i odpowiedni zwrot przekazanych środków.

O Waszej decyzji będziecie mogli poinformować nas jutro – otrzymacie w tej sprawie stosownego maila

Przypominamy, że niezależnie od powyższego KAŻDY Wspierający, który w trakcie akcji wybrał nagrodę z co najmniej jednym wydaniem w formie drukowanej otrzyma najbliższy numer naszego czasopisma dodatkowo gratis (w druku i z przesyłką).
Natomiast WSZYSCY, którzy wsparli nas choćby złotówką otrzymają bezpłatnie dostęp do cyfrowej wersji najbliższego numeru. W ten sposób chcemy Wam dodatkowo podziękować i dać możliwość oceny, czy nadal chcecie być z nami.

Jeżeli macie dodatkowe pytania lub wątpliwości – poinformujcie prosimy nas i ekipę PolakPotrafi.pl o tym pod adresami e-mail:secretinfo@polakpotrafi.pl oraz hello@pixel-magazine.com

ROZLICZENIE DLA OSÓB ZAINTERESOWANYCH ZWROTAMI
Kilka słów wyjaśnienia. W przypadku nagród drukowanych, podstawową nagrodą jest „Pakiet uzupełniający” – dzięki tej nagrodzie możemy wyliczyć jednostkowy koszt magazynu: 60 zł / 5 = 12 zł, który traktujemy jako podstawę do zwrotu. Z kolei, w przypadku nagrody przesłanej w PDF, jednostkowy koszt magazynu to 8,33 zł.

NAGRODA „Pakiet uzupełniający”
Wsparcie:
60 zł
Zawartość nagrody:
5 wydań drukowanych, numery od 2-6
Z tej nagrody projektodawca zrealizował:
1 wydanie drukowane
Wyliczenie:
60 zł – 12 zł = 48 zł możliwe do zwrotu.

NAGRODA „Chcę wszystko drukiem”
Wsparcie:
75 zł
Zawartość nagrody:
6 kolejnych papierowych wydań SS, wdzięczność redakcji oraz dostęp do Secret Action.
Z tej nagrody projektodawca zrealizował:
2 wydania drukowane, wdzięczność redakcji oraz dostęp do Secret Action.
Wyliczenie:
75 zł – 24 zł = 51 zł możliwe do zwrotu

NAGRODA „Chcę wszystko cyfrowo”
Wsparcie:
50 zł
Zawartość nagrody:
6 kolejnych wydań Secret Service w PDF, wdzięczność redakcji oraz dostęp do Secret Action.
Z tej nagrody projektodawca zrealizował:
2 z 6 wydań SS w PDF, wdzięczność redakcji oraz dostęp do Secret Action.
Wyliczenie:
50 zł – 16,67 zł = 33,33 zł możliwe do zwrotu.

Dzięki!

Inni piszą:

http://www.gikz.pl/artykuly/luzne-gadki-gry/to-nie-jest-vlog-6/

http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,17114454,_Sprawy_formalno_prawne_zostaly_zapiete_na_ostatni.html?bo=1

http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2014/50/secret-service-znowu-znika-z-rynku-tym-razem-po-raptem-dwoch-numerach

http://szachmatt.com/secret-service-pozostawia-po-sobie-jedynie-niesmak/

http://www.gram.pl/news/2014/12/10/secret-service-to-teraz-pixel-legenda-powrocila-na-krotko.shtml

https://gamedot.pl/news,twitter-reaguje-na-afere-secret-service

https://gamedot.pl/news,secret-service-znika-z-rynku-po-wielkim-powrocie

http://www.saveproject.pl/news.php?newsId=4281

http://zabimokiem.pl/polak-potrafi-wydymac-rodaka/

http://yetiograch.pl/media/secret-service-okazalo-sie-byc-sciema-nie-mowilem/

 

Przebieg akcji z odbijaniem piłeczki między panami Nowakiem, a Łapińskim można na bieżąco śledzić tutaj:

https://www.facebook.com/pages/Wydymani-przez-Secret-Service/338191036365676?fref=ts

A może ktoś ma ochotę na koszulkę w temacie:

http://koszulkowo.com/produkt/hajs-sie-zgadza?utm_source=facebook&utm_medium=wtsg&utm_campaign=ss

Albo na unikatową aukcję:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4888860179

Coś do oglądania i posłuchania:

https://www.youtube.com/watch?v=3ISn2m0LU4o

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Back to top button