Aktualności

Pangeon – roguelike utrzymany w stylistyce retro

Pangeon to nowa gra niezależnego dewelopera MrCiastku (tego od Wanking Simulator). Jest to tytuł typu roguelike, nawiązujący do klasyków pozwalających na przemierzanie i eksplorację lochów. Twórcy podkreślają, że Pangeon łączy w sobie najlepsze elementy znane z różnych gier tego typu.

Pangeon jest grą skoncentrowaną na rozgrywce jednoosobowej. Jak tłumaczy MrCiastku, celem gracza będzie przedarcie się przez tajemnicze lochy, a cała misja stanowić ma niemal samobójcze wyzwanie i będzie wymagać wyeliminowania bardzo wielu potworów.

Oprawa audiowizualna nawiązuje do stylistyki retro. Gra zaoferuje w sumie m.in. 8 poziomów zróżnicowanych pod względem wyglądu, wrogów i przedmiotów. Gracz dostanie w swoje łapki 10 typów broni (np. sztylety, miecze, łuki i magiczne różdżki), które pomogą mu w przemierzaniu podziemi.

Datę premiery gry na PC ustalono na 30 marca 2020 r. Do końcu tego roku Pangeon ma zostać wydany również na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Główne cechy:

  • roguelike w stylistyce retro;
  • 8 zróżnicowanych poziomów;
  • oprawa audiowizualna nawiązująca do klasycznych gier;
  • lochy pełne tajemnic;
  • 10 typów broni.

Karta produktu na Steam:
https://store.steampowered.com/app/983670/Pangeon/

Trailer:

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button