Aktualności

Grakademia #4

Wszyscy zainteresowani grami oraz szeroko pojętą elektroniczną rozrywką, w ostatni weekend września będą mogli uczestniczyć w imprezie przygotowanej specjalnie dla nich. Organizatorzy czwartej edycji Grakademii – Dominika Staszenko i Marcin M. Chojnacki – zapewniają, że na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, więc z pewnością każdy gość znajdzie dla siebie interesujący punkt programu.

Już 27 września w Łódzkim Domu Kultury przy ul. Traugutta 18 rozpocznie się dwudniowa, popularnonaukowa konferencja, poświęcona różnorodnym zagadnieniom związanym z grami komputerowymi. Słuchacze będą mieli okazję zapoznać się z wystąpieniami koncentrującymi się na poszczególnych tytułach oraz z prelekcjami skupiającymi się na sposobie odbioru gier, określeniu wizerunku gracza w społeczeństwie, na próbie zdefiniowania, kim są twórcy indie, a także na wielu innych znaczących kwestiach.

Wśród prelegentów m.in. Tomasz Kreczmar, Sos Sosowski, Błażej Żywiczyński (CI Games), Łukasz Spierewka (SUPERHOT), przedstawiciele Techlandu, a także publicyści, badacze, krytycy, twórcy niezależni oraz animatorzy kultury gier wideo w Polsce. Po każdym wystąpieniu przewidziano także czas na krótką dyskusję z publicznością. Szczegółowy harmonogram wystąpień ukaże się już wkrótce!

Oprócz konferencji na uczestników Grakademii czekają także atrakcje w postaci strefy pokazowej, gdzie każdy będzie mógł poznać oryginalne i niezwykle interesujące gry zaprojektowane przez niezależnych twórców; strefy grania ze specjalną częścią NINTENDO, turnieju w Fifę 15, a także licznych konkursów z nagrodami. Wstęp na wszystkie części wydarzenia wolny!

Twórcy Grakademii od ponad dwóch lat dbają o to, żeby mieszkańcy Łodzi i okolic mogli wziąć udział w wydarzeniach promujących pozytywny wizerunek zarówno graczy jak i samego medium, wysłuchać prelekcji prezentujących szerokie spojrzenie na branżę gier komputerowych, a także zabrać głos w licznych debatach poświęconych aktualnym, emocjonującym tematom.

Grakademia                                         

27-28 września 2014

Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, Łódź

Konferencja i strefa grania

Konkursy i turnieje z nagrodami

Wstęp bezpłatny

200 pierwszych osób, które zarejestrują się na konferencję drogą mailową: grakademia@gmail.com, otrzyma upominek od organizatorów.

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button