Film | Książka | Muzyka

Czarownica (Maleficent) – recenzja

Wszyscy znamy bajkę o śpiącej królewnie. Piękne dziewczę, zacny książę, zła czarownica… Disney poszedł o krok dalej i tym razem pokazuje nam (prawie tą samą) historię z punktu widzenia czarownicy.

Niby film dla dzieci, niby Disney, niby bajka… A tak naprawdę wcale nie. Na seansie w kinie 95% widowni to byli dorośli ludzie, i powiem szczerze, że mnie ten fakt nie zdziwił ani trochę.

Siłą filmu jest to, że nie jest ani za dziecinny, ani za poważny; ani za kolorowy, ani zbyt mroczny. Po prostu dobrze wyważony i zrealizowany. Efekty specjalne nie nachalne, muzyka dopełnia całości. Tak samo humor – jest, ale nic na siłę. Nie ma pompatycznych przemów i silenia się na epickość, a mimo to opowieść robi wrażenie.

Aktorzy dobrze poradzili sobie z zadaniem. Szczególnie byłam ciekawa jak wypadnie Angelina Jolie w roli tytułowej czarownicy, bo o ile wiem, nigdy wcześniej nie grała w żadnym fantasy. Jak się okazało, było sporo lepiej niż przypuszczałam – aktorka bardzo fajnie wpasowała się w rolę. Pozostali również bez zastrzeżeń, chociaż najmniej do gustu przypadła mi Aurora, ale to może kwestia mojej wrodzonej niechęci do wiecznie uśmiechniętych, pucołowatych blondynek. Dziewczyna naprawdę niewiele wnosi do filmu, jest nijaka, podobnie jak pojawiający się pod koniec książę.

Film ogląda się dobrze. Lekkie, fajnie zrealizowane kino, w sam raz na letni wieczór.

 

4_warto

Alexandretta

Kobieta gracz. Po godzinach pracy, z zapałem i piekielnymi ognikami w oczach biega po lochach i tłucze bogu ducha winne zombie czy inne szkielety. Miłośniczka wszelkiej maści cRPG. Notoryczne problemy z wyborem klasy i rasy, bo wszystko fajne... W chwilach zwątpienia zatraca się przy dźwiękach mieczy, roztrzaskiwanych tarcz i okrzyków bojowych, słuchając wiking metalu z zimnej, niegościnnej, odległej Skandynawii. Czasem zdarzy jej się pograć w jakąś strategię bądź nawet w FPP, ale tylko na easy, żeby nie psuć sobie niepotrzebnie nerwów.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button