Publicystyka

Mały, subiektywny przewodnik po Tubie – #1: Growe

Tak się zbieram i zbieram i zebrać się w sobie nie mogę by zrobić mały przewodnik po Youtube. Na początek tym naszym. Bo fakt jest taki, że kanałów ci multum ale nie wiadomo czasem co z tej studni można wybrać ciekawego. W zestawieniu tym na pewno zabraknie najbardziej popularnych kanałów, na które można trafić bez problemu, skupię się na tych mniej znanych acz nie znaczy gorszych. Tak więc zaczynamy.

Ponieważ jestem w zdecydowanej większości leniem i obibokiem przy większej większości opisów kanałów będę posługiwał się informacjami zaczerpniętymi wprost od ich twórców /ctr-c ctrl-v baby/.

1. PlayMakersPL

Cyberkultura w najlepszym wydaniu. Kanał poświęcony historii poszczegółnych tytułów i ciekawostkach o nich prowadzony przez znane osoby w branży.

Link do kanału: youtube.com/user/PlayMakersPL

2. Freaky Gamerzz

Po śląsku. Ślónska godka, śląska gwara, język śląski, zwał jak zwał. Po polsku również. Gry, vlogi, recenzje, battlefield, planetside, call of duty i inne te komercyjne pierdoły. Kiedyś, dawno dawno temu robiły tu aż 4 osoby, stąd nazwa FreakyGamerzz. Terozki uostou sie ino jedyn hanys. Niech wóm sie darziy.

Link do kanału: youtube.com/channel/UCnl8wEwDayK72E4Jodun7ZQ

3. NRGeek

Co znajdzecie u mnie na kanale? Przede wszystkim zawartośc poświęcona grom a więc: recenzje gier na PS3, PS4, XBOX360, ale także starocie na PS2 i Dreamcast. Znajdzie się też spory dział poświęcony grom PC z lat 90-tych. Oprócz tego sporo publicystyki z zakresu gier, filmów i kolekcjonerstwa. Oraz oczywiście najgorsze gry w jakie dane mi było zagrać czyli najbardziej popularna seria Zagrajmy w crapa. Nie szukajcie na moim kanale filmów z kategorii Letplay – nie skupiam się na tym choć czasami coś nagram, ale jest to bardzo rzadkie.

Link do kanału: youtube.com/user/NRGeek00

4. arhn.eu

Oldschool, Newschool, Allschool! Recenzje, rozpakowania, wywiady, felietony. Gry, filmy, technologia, muzyka.

Link do kanału: youtube.com/user/arhneu

Link do strony: arhn.eu

5. Nitek – gikz.pl

Znajdziecie u mnie gry wszelkiej maści, czasem w coopie, głównie jednak forever alone. Kiedy jest okazja, otwieram pudełka zawierające dobro nieskalane. Staram się Wam przybliżyć nowości, ale także gry spoza głównego nurtu, które niechcący możecie pominąć, a byłoby szkoda.

Link do kanału: youtube.com/channel/UCthuma44JAkAOPgaASIj-nA

Link do strony: www.gikz.pl

6. sparrow933 – Doom Starców

Fanowski kanał, w którym zebrane są wszystkie odcinki Doomu Starców, programu poświęconego grom starszym, który tworzył pod błogosławieństwem tvgry.pl oraz gaminator.tv Maciek „Wonziu” Makuła – ojciec dyktator jadisco.pl (i Suchego Kanału, jeszcze zanim stał się leniem śmierdzącym ;D ).

Link do kanału: youtube.com/user/sparrow933

7. Strumienie z Ruczaju

Ostatni żywy – czasem coś się na nim pojawia, kanał Macieja Makuły. Ci co siedzą dłużej w internetach zapewne znają. Autor na swoim kanale pisze o sobie tak: Tutaj Makuła (cham, buc i prostak zgrywający cwaniaka) trzepie po raz drugi kapuchę, wsadzając materiały nagrane na żywo – na tubę. Jeśli chciałbyś przeszkodzić w tym procederze – zainstaluj Adblocka, a najlepiej po prostu nie oglądaj i nie subskrybuj.

Link do kanału: youtube.com/user/StrumienieZRuczaju

Link do strony: www.jadisco.pl

8. quaz9

quaz gra w gry, videorecenzuje i komentuje. Kiedyś robił videorecenzje na http://www.gaminator.tv, teraz okazjonalnie dla http://www.gamezilla.pl, a większość rzeczy trafia tu, na tubę.

Link do kanału: www.youtube.com/user/quaz9

Link do strony: quaz.org

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button