Archiwum SQLBlog

Gdzie szukać pracy w IT? Lista stron

Nowy rok, nowe postanowienia, może nowa praca? Ale właściwie gdzie jej szukać? Poniżej zestawienie miejsc, do których warto zajrzeć w poszukiwaniu nowej pracy.

Portale branżowe

JustJoin.it – portal z ogłoszeniami, który szturmem podbił rynek. Oferty prezentowane są w czytelny sposób, a dodatkowo każda jest zaznaczona na mapie danego miasta, mamy więc od razu podgląd na lokalizację. Oprócz tego można poczytać bloga (https://geek.justjoin.it/) oraz zapoznać się bliżej z firmami rekrutującymi pracowników (https://justjoin.it/brands).

No Fluff Jobs – cieszący się bardzo dobrą opinią portal. Dużo szczegółowo opisanych ofert z różnych technologii. Dodatkowo również blog (https://nofluffjobs.com/blog/)

Jobviously – Kolejny branżowy portal z ogłoszeniami.

Bulldogjob – oferty pracy, profile firm (https://bulldogjob.pl/companies/profiles), blog (https://bulldogjob.pl/blog).

Junior Jobs Only – portal z ogłoszeniami skierowanymi do juniorów, niestety ubogi w opcje filtrowania – możemy wybrać jedynie kategorię, ale miasta już nie.

Skillshot – oferty głównie z branży gier (gamedev).

 

Portale ogólne

Pracuj.pl – chyba najpopularniejszy portal z ogłoszeniami. Oferty głównie od dużych firm.

Praca.pl – kolejny dość popularny portal, z szeroką gamą ofert.

InfoPraca.pl – i jeszcze jeden, również ze spora bazą ofert dla IT.

Jobs.pl – Oferty z kraju i za granicy.

GazetaPraca.pl – Dużo ogłoszeń wszelakich, i dla IT coś się znajdzie.

Absolwent.pl – portal skierowany do ludzi dopiero wkraczających na rynek pracy; duży wybór praktyk i staży.

 

Inne

Grupy facebookowe – praca dla programistów z widełkami, programista 3k, programista 10k, różne grupy z podziałem na miasta i technologie. Trzeba szukać konkretnie pod siebie.

LinkedIn – warto mieć tu profil z aktualnymi danymi. Z jednej strony rekruterzy sami będą nam wysyłać oferty, z drugiej – są tam też ogłoszenia rekrutujących firm (głównie korporacji).

StackOverflow – tak tak, nasza ulubiona strona też ma dział z ofertami pracy. Są tu ogłoszenia z całego świata.

Forum Pasja Informatyki – ogłoszenia o pracę, ale również drobne zlecenia.

Forum 4programmers – ogłoszenia z podziałem na technologie i miasta.

Alexandretta

Kobieta gracz. Po godzinach pracy, z zapałem i piekielnymi ognikami w oczach biega po lochach i tłucze bogu ducha winne zombie czy inne szkielety. Miłośniczka wszelkiej maści cRPG. Notoryczne problemy z wyborem klasy i rasy, bo wszystko fajne... W chwilach zwątpienia zatraca się przy dźwiękach mieczy, roztrzaskiwanych tarcz i okrzyków bojowych, słuchając wiking metalu z zimnej, niegościnnej, odległej Skandynawii. Czasem zdarzy jej się pograć w jakąś strategię bądź nawet w FPP, ale tylko na easy, żeby nie psuć sobie niepotrzebnie nerwów.

Related Articles

Back to top button