Main menu

#przygrywki – szpila dla cda i sukces Evolve w modelu F2P

Przygrywki to nasz nowy pomysł na publikację krótkich newsów bądź ciekawostek w krótkiej formie. W odcinku premierowym postanowiliśmy napisać o przejściu Evolve na model F2P, który okazał się sukcesem; próbie zabłyśnięcia przez CDA gdy próbowało wbić szpile CI Games, a także o udanej zbiórce na remaster System Shock.

evolve_stage2

Evolve nie tak dawno temu przeszło na model F2P, co od razu przełożyło się na liczbę grających. Z kilkuset zrobiło się ponad 28 tysięcy. Część z nich grę pobrała zapewne tylko z ciekawości, ilu graczy zostanie na dłużej, czas zweryfikuje. Obecnie Evolve Stage 2 (bo tak się gra nazywa po przejściu na model F2P) znajduje się na 28 pozycji w zestawieniu najpopularniejszych tytułów na Steam i gra w nią średnio ok 10 tys. graczy. Miejmy nadzieję, że studio Turtle Rock ma pomysł na dalszy rozwój by przyciągnąć nowych i zatrzymać obecnych.

sniper-ghost-warrior-3

W lipcowym CDA redakcja próbowała zabłysnąć, ale tylko zaiskrzyła krytykując w rubryce “Szpile” CI Games za opóźnienie daty premiery Sniper Elite 4. Szkoda tylko, że z tą marką nie mają nic wspólnego. No chyba, że chodziło im o Sniper: Ghost Warrior 3. Ciekawe czy za ten numer autorzy sami wbiją sobie szpile. Swoją drogą to zastanawia mnie, czy uda się devom wyciągnąć tą serię, bo ma raczej tendencję spadkową. Po średnim Ghost Warrior otrzymaliśmy jeszcze słabszą drugą część. Czy tym razem uda się przygotować produkt bijący obydwie te produkcje? Przekonamy się na początku przyszłego roku.

ss

Zbiórka na remaster System Shock okazała się sukcesem. Zakładany próg został przekroczony. Zebrano 1,350,700 dolarów z zakładanych 900 000. Zostaje nam teraz tylko czekać na wieści dotyczące zakończenia projektu. Wszak czekać warto. Udostępnione demo robi dobrze, choć krótkie okrutnie. Dla mnie dodatkowym atutem jest zgarnięcie do zespołu Chrisa Avellone. Wezmę w ciemno jak wyjdzie w pudełku za rozsądne pieniądze.

Na koniec zostawiliśmy film potwierdzający istnienie chemtrails.

BTW, fajny kanał, może zainteresować tych, którzy zastanawiają się jak wygląda świat z kokpitu samolotu.

 

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Słów kilka o co chodzi

Napograniczu.net to gry, planszówki, filmy, książki, wydarzenia z perspektywy pary po trzydziestce.

Kontakt

Chcesz się z nami podzielić ciekawym tematem?
Robisz grę i chciałbyś żebyśmy o niej napisali?

Skontaktuj się z nami:

kontakt@napograniczu.net