Main menu

#przygrywki – szpila dla cda i sukces Evolve w modelu F2P

Przygrywki to nasz nowy pomysł na publikację krótkich newsów bądź ciekawostek w krótkiej formie. W odcinku premierowym postanowiliśmy napisać o przejściu Evolve na model F2P, który okazał się sukcesem; próbie zabłyśnięcia przez CDA gdy próbowało wbić szpile CI Games, a także o udanej zbiórce na remaster System Shock.

evolve_stage2

Evolve nie tak dawno temu przeszło na model F2P, co od razu przełożyło się na liczbę grających. Z kilkuset zrobiło się ponad 28 tysięcy. Część z nich grę pobrała zapewne tylko z ciekawości, ilu graczy zostanie na dłużej, czas zweryfikuje. Obecnie Evolve Stage 2 (bo tak się gra nazywa po przejściu na model F2P) znajduje się na 28 pozycji w zestawieniu najpopularniejszych tytułów na Steam i gra w nią średnio ok 10 tys. graczy. Miejmy nadzieję, że studio Turtle Rock ma pomysł na dalszy rozwój by przyciągnąć nowych i zatrzymać obecnych.

sniper-ghost-warrior-3

W lipcowym CDA redakcja próbowała zabłysnąć, ale tylko zaiskrzyła krytykując w rubryce „Szpile” CI Games za opóźnienie daty premiery Sniper Elite 4. Szkoda tylko, że z tą marką nie mają nic wspólnego. No chyba, że chodziło im o Sniper: Ghost Warrior 3. Ciekawe czy za ten numer autorzy sami wbiją sobie szpile. Swoją drogą to zastanawia mnie, czy uda się devom wyciągnąć tą serię, bo ma raczej tendencję spadkową. Po średnim Ghost Warrior otrzymaliśmy jeszcze słabszą drugą część. Czy tym razem uda się przygotować produkt bijący obydwie te produkcje? Przekonamy się na początku przyszłego roku.

ss

Zbiórka na remaster System Shock okazała się sukcesem. Zakładany próg został przekroczony. Zebrano 1,350,700 dolarów z zakładanych 900 000. Zostaje nam teraz tylko czekać na wieści dotyczące zakończenia projektu. Wszak czekać warto. Udostępnione demo robi dobrze, choć krótkie okrutnie. Dla mnie dodatkowym atutem jest zgarnięcie do zespołu Chrisa Avellone. Wezmę w ciemno jak wyjdzie w pudełku za rozsądne pieniądze.

Na koniec zostawiliśmy film potwierdzający istnienie chemtrails.

BTW, fajny kanał, może zainteresować tych, którzy zastanawiają się jak wygląda świat z kokpitu samolotu.

 

Podziel się...Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Tumblr0Share on Google+0Share on Facebook1Email this to someone

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

 • Wolny

  „po średnim Ghost Warrior otrzymaliśmy jeszcze słabszą drugą część.” ja uważam że Pierwsza część na swoje czasy była bardzo fajna i nie miała tylu ograniczeń co dwójka. Natomiast druga część także uważam za typowego średniaka. Co do SGW3 to już mam całkowicie odmienne zdanie i wydaje się że mocno podnieśli poprzeczkę jeśli chodzi o poprzedniczki, z informacji wynika że gramy w trzech trybach rozgrywki, na otwartych mapach z możliwością jazdy pojazdami no i używaniem drona który będzie nam służył jako spoter. Wydaje się więc że będzie to udany projekt:) Ale pożyjemy zobaczymy.

  • Pierwsza część nie była taka całkiem zła, w porównaniu do drugiej, która mocno ograniczała swobodę. Miejmy nadzieję, że trójka okaże się co najmniej tak dobra jak zapowiadają. Pewnie nie przypadkowo przenoszą premierę na przyszły rok. Tylko czy mające się ukazać w tym samym czasie Sniper Elite 4 nie pogrzebie SGW3?

   • Kilach

    Tu się muszę zgodzić SGW 1 była świetna jak na swoje czasy dwójka była średnia ale miała niezłego multika, trzecia części ma być lepsza w singlu niż jej poprzedniczki, no i szczerze powiedziawszy chyba jej się to uda z dużym zapasem. Wiele nowatorskich rozwiązań w tym tytule się pokaże. Trzeba dodać jeszcze jedną bardzo istotną rzecz ta gra nigdy nie była droższa niż inne tytuły, SGW2 był za 80 zł a teraz trzecia część jest w granicach 129 zł co daje jakieś 50 zł różnicy między innymi grami. Moim zdaniem to bardzo duża różnica cenowa.

 • Mateusz

  Z perspektywy czasu widać, że przejście Evolve na system F2P było już tylko chwytaniem się brzytwy przez tonącego. Gry już nie ma. Osoby które chciały pograć w Evolve to zrobiły i rozczarowały się na tej produkcji. Szkoda, że tak to wszystko wyszło bo pomysł na grę był moim zdaniem naprawdę świetny

Słów kilka o co chodzi

Napograniczu.net to gry, planszówki, filmy, książki, wydarzenia z perspektywy pary po trzydziestce.

Kontakt

Chcesz się z nami podzielić ciekawym tematem?
Robisz grę i chciałbyś żebyśmy o niej napisali?

Skontaktuj się z nami:

kontakt@napograniczu.net